آشتی با تکنیک، مقبول هواداران


آشتی با تکنیک، مقبول هواداران


…چه اتفاقي رخ داد؟ تراكتورسازي به اين خوبي و به اين كاملي، چگونه بازي كرد و چگونه برنده شد؟ الجزيره امارات در كدام گوشه از نمايش مقتدرانه تراكتورسازان گير كرد و به دام افتاد و آمد بر سرش، اين بلايي كه آمد؟

ساده‌ترين پاسخ و دم‌دستي‌ترين جواب، اين است كه به زودهنگام بودن گل‌هاي اول و دوم تراكتور اشاره كنيم! آري، تراكتور در چشم به‌هم زدن، اول گل نخست را زد و هنوز حريف در «شش و بش» ناباوري اولين ضربه بود كه دومين گل را نيز درون دروازه خود ديد!

اما هم گل بختيار رحماني و هم گل شجاع خليل‌زاده، معلول و پيامد يك اتفاق بودند! اتفاقي كه منتظره بود! اتفاقي كه رخ دادن و وقوعش را انتظار مي‌كشيديم! اتفاقي كه تكرارش را هم چشم به‌راهيم! اتفاقي كه برآمده است از شكل بازي اصلاح‌شده تراكتور! بازي پيروزي‌سازي كه اتفاقاً، تراكتورسازي بيش از هر تيمي قادر است به اجراي مكرر در مكررش! اتفاقي كه چون رخ داد، شر آواي ناخوش حياكن- رها كن، را از سر پرشورترين فوتبال ايراني كند!

تراكتور براي غلبه بر حريف اماراتي هيچ كار پيچيده‌اي را در دستور كار خويش قرار نداد! برعكس به ساده‌ترين و امكان‌پذيرترين تدبير روي آورد! تراكتور خوش‌سليقگي به خرج داد و نفرات خود را در تكميل وظايف حركتي‌شان، با چيدماني درست، راهي ميدان كرد!
تراكتور براي مال خود كردن ميانه ميدان، تراكتور براي تصاحب توپ در فضاي حياتي هافبك‌ها، تراكتور براي گرفتن توپ و گرفتن بازي، تدابير كاربردي، آسان و ساده‌اي را به‌كار برد!

تراكتور، قدر نيروي انساني صاحب تكنيك خود را دانست و براي پرهيز از افتادن به دام هر تله‌اي، با خوش‌سليقگي و زيباپسندي، عوامل انساني بازي زيبا را يك جا و با هم به ميدان فرستاد!

تراكتور، از بازي مستقيم چشم پوشيد و به بازي مالكانه رو آورد!
تراكتور از تنيس- فوتبال دست برداشت و به پاس‌هاي كوتاه و مكرر بهاي لازمي داد!
تراكتور با حفظ توپ، خود را مالك و آقاي بازي خواست و به سمت و سوي «الك، دولك» و زير توپ زدن ميل نكرد!

تراكتور، اين بار هر چه خواست، از هافبك‌هايش خواست! از مهدي كياني كه در كنار سینا عشوري و بختيار رحماني و به لطف ريزه‌كاري‌هاي تكنيكي سروش رفيعي، يكي از «پرملات‌»‌ترين تركيب‌هاي چهارنفره پا به توپ ليگ برتر را ساخته‌اند! تركيب چهار نفره‌اي كه نه فقط در ليگ برتر كه در «ليگ آسيا» هم صاحب آوازه‌اي بزرگ و اقتداري كم‌مثال خواهد شد!

تركيبي كه تراكتورسازي مي‌تواند با تكيه زدن باز هم بيشتر به آن، بازي‌هاي شايان‌تري را به اجرا بگذارد! سريالي كه از بازي با سپاهان آغاز شد!

سريالي كه در بازي با سپاهان، از دقيقه 75 نمود پيدا كرد و در نبرد كامل عيار مقابل الجزيره، 90 دقيقه تمام به نمايش درآمد!
نمايشي ديدني كه چهار گل تماشايي داشت! نمايش پرگلي كه مي‌توانست به گل‌هاي پنجم و ششم هم ختم شود! نمايشي توأم از پرسينگ و اعمال فشار در كنار تكنيك و سرعت و مهارت!

تراكتور در عين حال، از اصل جنگ و گريز براي خسته و زخمي كردن يا وادادگي و تسليم حريف هم دست برنداشت!
درباره بازي پرسپوليس كه به پيروزي درخشانش منجر شد تا روي تابلوي اعلانات نتايج بازي‌هاي بين‌المللي برود، بايد گفت، بدون طعنه و كنايه، از سر تصديق و تحسين هم گفت:

…گل بود به سبزه نيز آراسته شد!
آراستگي بازي تراكتور، به فوتبال فكورانه و روزآمد، جاي حاشا ندارد و اين هنوز از نتايج سحري است كه بايد صبح دولتش بدمد!

 

پاسخ دهید