آقاخان: جای «منشا» را بهتر از خودش پر می‌کنم

ورزش سه: بعد از مطرح شدن نامش برای پرسپولیس و سپاهان به عنوان یکی از بازیکنان مطرح تیم مجید جلالی در لیگ شانزدهم با پیکان برای یک فصل دیگر تمدید کرد.

مرتضی آقاخان دلیل این تصمیم خودش را هدفی بیان می‌کند که با حضور در پیکان به آن می‌رسد و شاید رفتن به پرسپولیس با تراکم بازیکنی که در آن تیم وجود دارد، برایش محقق نمی‌شد. این بازیکن جوان پیکان گویا از حالا برای جای خالی منشا دندان تیز کرده، چون خودش می‌گوید اگر مجید جلالی صلاح بداند و به او بازی بدهد قطعا به بهترین شکل جای خالی او را پر می‌کند.

قراردادت را با پیکان تمدید کردی؟

راستش را بخواهید در این چند وقت پیشنهادهای خوبی از سوی باشگاه و دوستان به من رسید که روز‌ها و هفته‌ها در مورد آن‌ها فکر کردم و بعداز مشورتی که با خیلی از بزرگان و صاحب نظران داشتم بهترین تصمیم را گرفتم تا به پیشرفت فوتبالی ام کمک کرده و به اهدافی که در ذهنم دارم، نزدیک شوم. پیشنهاد‌ها به نحوی بود که یا با پیکان مساوی بودند یا در تیم‌های دیگر با اینکه اسم و رسم داشتند و تیم‌های بزرگی بودند شرایط برای رشد فراهم نبود. هدفم برای جدایی از پیکان که خانه خودم هست به نحوی بود که شرایط فرق کند و صددرصد متفاوت باشد تا به جایگاهی که دوست دارم برسم.

در خبر‌ها بود که از پرسپولیس و سپاهان پیشنهاد جدی داشتی و حتی صحبت هایی هم با تو مطرح شده بود. فکر نمی‌کنی برای رسیدن به هدفی که از آن صحبت می‌کردی حضور در این تیم‌ها خیلی کمکت می‌کرد و برای تمدید عجله کردی؟

همانطور که گفتم یک هفته بیشتر بود که این پیشنهاد‌ها از سوی پرسپولیس و سپاهان مطرح شده بود، اما هرچه فکر کردم و مشورت گرفتم شرایط حضور در این تیم‌ها به نحوی بود که نمی‌توانست در این مقطع به من کمک کند. من به دنبال پول نبودم، چون مهم‌ترین مساله برایم این بود که بازی کنم و توانایی‌های خودم را بیش از پیش به نمایش بگذارم. گزینه اول تا سوم من برای حضور در هر تیمی پیشرفت بود و پرسپولیس با اینکه خوب بود، اما با آن همه بازیکن طراز اول و تراکمی که وجود دارد قطعا فرصت کم در اختیار من قرار می‌گرفت. من به زمان نیاز دارم تا خودم را اثبات کنم و جایگاهم را بیش از پیش ارتقا بدهم.

آقاخان: جای «منشا» را بهتر از خودش پر می‌کنم

همیشه در مصاحبه‌هایت گفته‌ای مهاجم نوک پست تخصصی‌ات است. با رفتن منشا می‌توانی جای خالی او را پر کنی؟

همیشه این بحث بوده و در مورد آن از من سوال می‌شود و من همه جا گفته ام که دوست دارم در پست تخصصی خودم که مهاجم نوک است بازی کنم و توانایی‌های خودم را نشان بدهم. با این حال تغییر پستی که آقامجید فصل گذشته برای من لحاظ کرد به صلاحم بود، چون یک تجربه جدید بود که بتوانم یک بازیکن چند پسته شوم و تن‌ها یک بازیکن نوک نباشم. با این حال اهل ماجراجویی هستم و دوست دارم در پستی که به آن آشنایی دارم و علاقه‌مند آن هستم بازی کنم و توانایی‌هایم را بیش از پیش به کادرفنی و باشگاه نشان بدهم. با این همه گوش به فرمان هستم و به عنوان سرباز پیکان هر تصمیمی که آقامجید بگیرد به آن احترام می‌گذارم.

نگفتی می‌توانی در صورتی که جلالی تو را در نوک خط حمله پیکان به کار بگیرد جای خالی منشا را پر کنی و حتی در کورس آقای گلی قرار بگیری؟

صحبت در مورد مساله آقای گلی که اصلا زود است و هیچ حرفی نزنم بهتر است. با این حال وقتی می‌گویم دوست دارم مهاجم نوک بازی کنم نشان دهنده مطمئن بودنم از توانایی‌هایم است. یکی از انگیزه‌هایم این است که فرصت به من داده شود در پست تخصصی خودم بازی کنم، چون امسال می‌خواهم خیلی چیز‌ها را ثابت کنم. مطمئن باشید اگر آقامجید صلاح بداند و مهاجم نوک بازی کنم جای منشا را بهتر از خودش پر می‌کنم؛

 و اینکه شرایط پیکان و حفظ شاکله اصلی تیم را چطور می‌بینی؟

مجموعه کادرفنی ماندند و تیم را تقریبا حفظ کردند که این یک اتفاق خوب است. چند بازیکن ما جدا شدند و برای آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم، اما همه ما چه قدیمی‌ها و چه بازیکنان جدید در جهت اهداف باشگاه حرکت می‌کنیم تا به لطف خدا لیگ هفدهم را با قدرت آغاز و به پایان برسانیم.

پاسخ دهید