آوارگی 90 اقلا تا عید ادامه دارد!/ عادل و برنامه‌اش به برکت انتخابات از سال بعد اچ دی می‌شوند!

زاوش محمدی- فطع 30 دقیقه ای برنامه 90 فردوسی پور حسابی خبرساز شد. این اتفاق اما فقط حاصل یک ایراد فنی بود. هفته قبل آنها دچار قطع برق شدند و این بار هم برق شان رفت و هم میز صدای استودیوی شان خراب شد. عادل دو یا سه هفته ای می شود که برای اجرای 90 استودیوی ثابت ندارد. او و تیمش مثل دیگر برنامه های زنده سیما که از ساختمان پخش روی انتن می رفتند ، این روزها باید منتظر باشند تعمیر و نوسازی ساختمان به پایان برسد. مدیریت تلویزیون برای سال 96 ، سالی که قرار است انتخابات ریاست جمهوری در همان دو ماه نخستش برگزار شود ، دست به حرکتی انقلابی زده و استودیوهای قدیمی را تصمیم گرفته تا اچ دی کند. این تغییر بنیادین سبب شده خیلی از برنامه های استودیویی زنده را در استودیوهای موقت واحد سیار اجرا کند. برنامه عادل هم که از استودیوی شماره 14 روی انتن می رفت ، حالا بی جا مانده است.
این آوارگی البته احتمالا تا پایان سال ادامه دارد و آن طرف عید هم مشخص نیست که 90 از استودیوهای پخش روی آنتن برود.
الان خیلی از برنامه های مهم تلویزیون در سوله هایی بیرون از سازمان روی آنتن می روند. دورهمی ، خندوانه ، حالا خورشید که استودیوهایی برای نهادهایی خارج از تلویزیون هستند و برنامه های شبکه خبر که خیلی های شان از پرس تی وی روی آنتن می روند یا استودیوی اختصاصی خودشان را دارند.
استودیوهای ساختمان پخش اما قرار است مجهز شوند. انتخابات و مناظره هایش باعث شده ، در بازه سه ماهه قبل از انتخابات ریاست جمهوری و مناظره هایش ، این تغییر ساختار مهم در اولویت باشد. آوارگی برنامه هایی مثل 90 هم اگرچه در این مدت ممکن است مشکلاتی همراه داشته باشد اما این آوارگی قرار است از سال بعد ، با پخش اچ دی عادل و برنامه اش ، هیجان انگیز تر شود!

256 41

 

پاسخ دهید