اختصاصی کاپ/دردسر بزرگ پرسپولیس و طارمی؛ریزه اسپور از خواب بیدار شد!

www.cup.ir

باشگاه ریزه اسپور ترکیه از مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس شکایت کرده است.

به گزارش کاپ، بعد از اینکه ابتدای فصل جاری مهدی طارمی راهی ترکیه شد و قراردادی با باشگاه ریزه اسپور ترکیه امضا کرد، با چرخشی عجیب و ۱۸۰ درجه ای او بعد از چند هفته به تهران بازگشت و با پرسپولیس قرارداد بست.

همان مقطع نیز خبری از فسخ قرارداد طارمی با باشگاه ترکیه ای نبود و این موضوع تعجب همگان را برانگیخت که چطور طارمی با وجود قرارداد با باشگاه ترکیه ای راهی تهران شده و با پرسپولیس قرارداد بسته است. به هر حال باشگاه پرسپولیس و وکیل طارمی اعلام کردند که این مساله قانونی بوده و باشگاه ترکیه ای هم شکایتی نکرده است.

شکایت نامه ۴۰ روز قبل به پرسپولیس رسید

با این حال ریزه اسپور ترکیه بعد از گذشت چند ماه تصمیم گرفت این پرونده را به جریان بیاندازد. این باشگاه ترکیه ای در ماه ژانویه از مهدی طارمی به فیفا شکایت کرده است. نامه این شکایت ۱۷ ژانویه به باشگاه پرسپولیس ابلاغ شده و تا ۶ فوریه به این باشگاه مهلت داده شده بود تا دفاعیه خود را نسبت به این شکایت ارائه کند. به نظر می رسد پرسپولیسی ها نیز با مدارک و مستنداتی که در اختیار داشتند و بعد از مشورت با وکیل مهدی طارمی دفاعیه خود را ارائه داده اند. از تاریخ این شکایت ۴۰ روز می گذرد و باید دید که دفاعیه پرسپولیس تا چه حد مورد قبول فیفا قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی: نگران شکایت نیستیم

صمد ابراهیمی، وکیل مهدی طارمی در واکنش به شکایت باشگاه ترکیه ای به کاپ گفت: من خبر موثقی در این باره ندارم! البته نگرانی از بابت شکایت باشگاه ریزه اسپور وجود ندارد. هر کسی می تواند شکایت کند. در ضمن ما در بندی از قرارداد طارمی آورده بودیم که درصورت صدور ITC او بازیکن ریزه اسپور محسوب می شود که ITC هم صادر نشده بود و قرارداد او با پرسپولیس منعی نداشت.

احمدی: پرسپولیس پرونده را پیگیری می کند

روزبه وثوق احمدی، سرپرست کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در فدراسیون فوتبال با تایید شکایت باشگاه ریزه اسپور از طارمی به کاپ گفت: این شکایت به دست مسئولان باشگاه پرسپولیس رسیده و تا جایی که من می دانم آنها از طریق یک وکیل که تصور می کنم ابراهیمی باشد، پیگیری این پرونده را انجام می دهند.

مهدی طارمی

طارمی محروم می شود؟

در روزهایی که پرسپولیس شدیدا به مهدی طارمی نیاز دارد، شکایت باشگاه ریزه اسپور تمرکز او را برهم خواهد زد. اینکه باشگاه ترکیه ای یا طارمی و پرسپولیس در این پرونده برنده خواهند شد، هنوز مشخص نیست اما به هر حال خطر محرومیت برای ستاره پرسپولیس وجود خواهد داشت. باید دید باشگاه پرسپولیس که این روزها دائما درگیر پرونده های بین المللی است، چطور با این موضوع کنار می آید.

وضعیت متفاوت رضاییان با طارمی

رامین رضاییان که همزمان با طارمی با باشگاه ترکیه ای قرارداد امضا کرده بود، وضعیت متفاوتی دارد. او بعد از چند هفته مذاکره با مسئولان این باشگاه قراردادش را فسخ کرد و هیچ شکایتی از او انجام نشده است.

پاسخ دهید