از افت هارت تا ناکامی در جذب نویر


از افت هارت تا ناکامی در جذب نویر


روزنامه خبرورزشی / شهراد باغستانی؛ پپ گوارديولا سرانجام يك دروازه‌بان جديد به خدمت گرفت تا عدم اعتقاد او به جو هارت علني شود. كلوديو براووي شيليايي از بارسلونا به منچسترسيتي آمد تا دروازه‌بان اول شود و ويلي كابايروي آرژانتيني هم به همان جايي كه روي نيمكت نشسته بود، بازگردد. در اين بين جو هارت اگر بخواهد در منچسترسيتي بماند، همه چيز را از دست خواهد داد. پس از اينكه شماره يك سيتي را واگذار كرده، قطعاً در ديدارهاي آتي تيم ملي انگليس هم دروازه‌بان اول نخواهد بود و شايد حتي سم الاردايس ديگر او را به اردوي سه‌شير دعوت نكند.

داستان از كجا شروع شد؟
ماه مارس گذشته پپ گوارديولا زماني كه در اوج رقابت‌ها همراه با بايرن‌مونيخ بود به آمستردام هلند سفر كرد تا جلسه‌اي در مورد شرايط بازيكنان منچسترسيتي و ليست بازيكنان مورد نيازش به تكسيكي بگيريستاين مدير ورزشي باشگاه آينده‌اش برگزار كند. اين جلسه قرار بود محرمانه باشد اما عكاس‌ها خيلي زود پپ را شكار كردند و ماجرا لو رفت. البته در جزئيات آن اطلاع خاصي در دسترس نبود و بيشتر در حد گمانه‌زني رسانه‌ها باقي ماند اما مشخصاً يكي از موضوع‌هاي مورد بحث در مورد دروازه آبي‌آسماني‌هاي شهر منچستر بوده است. او پس از اينكه شرايط جو هارت را مساعد نديده، از همان زمان چند گزينه را به بگيريستاين معرفي كرده تا براي جذب يكي از آنها اقدام شود.

ناكامي در جذب گزينه اول پپ
در بين بازيكناني كه گوارديولا در ليستش قرار داده بود، نام يك دروازه‌بان مطرح آلماني هم به چشم مي‌خورد. مانوئل نوير كسي بود كه وقتي خبر پيوستنش به منچسترسيتي منتشر شد، سران باشگاه آلماني موضع شديدي عليه آن گرفتند. مشخصاً يكي از ارزشمندترين سنگربانان دنيا را بايرني‌ها حاضر نبودند از دست بدهند و بدين ترتيب گوارديولا قيد گزينه رؤيايي خودش را زد. باشگاه منچسترسيتي به سراغ ديگر گزينه‌هاي گوارديولا در ديگر نقاط زمين رفت و نوليتو، ايلكاي گوندوغان، لروي سانه و جان استونز را جذب كردند. در آخرين روزهاي نقل‌و‌انتقالات كه مصادف بود با شروع ليگ برتر انگليس، جو هارت نيمكت‌نشين شد و ‌ساز جدايي كوك كرد. منچسترسيتي نوير را از دست داده بود و گوارديولا گزينه‌هاي بعدي را به صف كرد. از روي پاتريسيو پرتغالي دروازه‌بان اسپورتينگ ‌ليسبون تا يورن زوت هلندي دروازه‌بان آيندهوون. در اين بين نام دروازه‌بان‌هاي بارسلونا هم به چشم مي‌خورد، مارك آندره تراشتگن و كلوديو براوو. بلوگرانا حاضر نشد دروازه‌بان آلماني‌اش را به گوارديولا بدهد و احتمالاً به دليل شرايط سني براوو سرانجام با واگذاري او به سيتي موافقت كردند. براوو 33 ساله هم آمد تا شوك وارده به جو هارت كامل شود.

مرد و مردانه از سيتي برو!
جو هارت حالا ديگر شانسي براي بازي كردن به عنوان دروازه‌بان ثابت در تركيب منچسترسيتي ندارد و خودش هم مي‌داند بايد كم‌كم چمدان‌هايش را براي ترك سيتي ببندد. هارت پله‌هاي پيشرفت را يكي‌يكي بالا رفته بود و حالا براي اينكه مجبور نشود همين مسير را برگردد، بايد قيد حضور در ورزشگاه اتحاد را بزند. هارت كه پس از ديدار مرحله پلي‌آف ليگ قهرمانان اروپا گفته بود با گوارديولا مشكل‌شان را مرد و مردانه حل مي‌كنند، حالا مي‌داند كه مثل يك مرد بايد براي سال‌هايي كه در تركيب منچسترسيتي درخشيده، سرش را بالا بگيرد و در تيمي ديگر خودش را نشان بدهد. هواداران منچسترسيتي هم براي اينكه با جو هارت خداحافظي كنند، خودشان را آماده كرده‌اند.پاسخ دهید