استقلال پرسپولیس را به زیر کشید/ پسران آبی بهترین تیم نیم فصل دوم +جدول

پس از برگزاری دیدارهای عقب افتاده هفته بیست و دوم لیگ برتر مشخص شد استقلال توانسته در نیم فصل دوم با بهترین نتایج در صدر جدول رده بندی بایستد.

سرویس ورزش مشرق – در پایان هفته هفتم دور برگشت و در جدول رده بندی تغییراتی بوجود آمد که البته برخی از آنها به سادگی به چشم می آید اما با توجه به نتایج خوب یا بد برخی دیگر از تیم ها تنها با مقایسه جایگاه این تیم ها با پایان درو رفت (هفته پانزدهم) مشخص می شود کدام تیم نتیجه خوبی گرفته و کدام تیم نتیجه ای ضعیف.

بر اساس این گزارش با بررسی و استخراج دقیق نتایج تیم ها در هفت هفته دور برگشت آمار جالبی بدست آمده که در ادامه به برخی از مهمترین آنها اشاره شده است.

*صعود استقلال به صدر
تیم استقلال در پایان دور رفت با ۲۲ امتیاز در رده هفتم جدول رده بندی ایستاده بود که با شروع دور برگشت موفق شد با بهترین نتایج به صدر رسیده و به لطف گل زده بیشتر نسبت به پرسپولیسی که از هر نظر با استقلال برابر است در بالای جدول بایستد.

*دومی دوباره پرسپولیس!
تیم پرسپولیس گرچه در جدول ۷ هفته دور برگشت دوم است اما همچنان از تیم استقلال ۱۰ امتیاز بیشتر دارد. جالب اینکه پرسپولیس در هفته هفتم دور رفت هم با توجه به تفاضل گل کمتر پس از تراکتورسازی در رده دوم بود.

*۹ تیم رشد کرده اند

در مقایسه امتیازگیری ۱۶ تیم جدول در پایان هفته هفتم دور رفت با نتایج و امتیازاتی که در این ۷ هفته دور برگشت کسب کرده اند مشخص شد کدام تیم ها روند روبه رشدی داشته اند و کدام تیم ها روندی نزولی. تیم های پرسپولیس، استقلال، ذوب آهن، گسترش فولاد تبریز، پیکان تهران، سپاهان، سایپا و صبای قم در این میان روند صعودی داشته اند و تیم های دیگر روندی نزولی را طی کرده اند.

*صعود کنندگان ۹ پله ای!
بین همه تیم های حاضر در جدول تنها دو تیم با ۹ پله صعود نسبت به جایگاهی که در پایان هفته هفتم دور رفت داشتند موفق شدند بهترین نتیجه گیری را ظرف این ۷ هفته به خود اختصاص بدهند. صبای قم از رده پانزدهم به ششمی ارتقا یافته و سایپا از رده چهاردهمی به رده پنجم رسیده است.

*سقوط ۸ پله ای فولاد!
با بررسی نتایج ضعیف تیم ها به اسم سه تیم برمی خوریم که نسبت به خودشان در پایان دور رفت افت فاحشی داشتند. بیشترین افت به فولاد خوزستان مربوط می شود که ۸ پله سقوط بوده است. این تیم در پایان دور رفت در رده ششم جدول بود ولی حالا به رده چهاردهمی سقوط کرده است. غیر از این تیم ذوب آهن و پیکان تهران هم هر یک با ۶ پله سقوط بیشتری نزول را در این بین به خود اختصاص داده اند.  

*سایپا از پرسپولیس پیشی گرفت

کمترین گل خورده در این ۷ هفته به تیم سایپا اختصاص دارد. این تیم با ۳ گل خورده نسبت به پرسپولیسی که ۴ گل خورده است بهترین خط دفاع را از آن خود کرده است. پرسپولیس در پایان دور رفت با ۵ گل خورده بهترین خط دفاع را داشت ولی حالا سایپا از این تیم پیشی گرفته است.

*پسران آبی و یک آمار موفقیت آمیز دیگر
در پایان دور رفت تراکتورسازی با ۲۴ گل زده بهترین خط حمله را به خود اتصاص داده بود اما در جدول این ۷ هفته مشخص شد استقلال با اتکا به تیم هجومی و جوانانش توانسته با ۱۶ گل زده بهترین آمار از این نظر را به خود اختصاص بدهد. این تیم به همین واسطه هم یک پله بالاتر از پرسپولیس در جدول این هفت هفته ایستاد. این هم یکی دیگر از آمارهای موفقیت آمیز پسران آبی در دور برگشت بوده است.

 

جدول رده بندی ۷ هفته ابتدایی دور برگشت لیگ برتر

رتبه

نام تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

خورده

تفاضل

امتیاز

عملکرد

۱

استقلال

۷

۶

۱

۱۶

۶

۱۰

۱۸

۱۱+

۲

پرسپولیس

۷

۶

۱

۱۴

۴

۱۰

۱۸

۳+

۳

تراکتورسازی

۷

۴

۲

۱

۱۰

۷

۳

۱۴

۱-

۴

اس خوزستان

۷

۳

۲

۲

۱۰

۹

۱

۱۱

۴+

۵

سایپا

۷

۳

۲

۲

۴

۳

۱

۱۱

۴+

۶

صبای قم

۷

۳

۲

۲

۵

۵

۰

۱۱

۳+

۷

گسترش فولاد

۷

۲

۴

۱

۸

۷

۱

۱۰

۵+

۸

نفت تهران

۷

۲

۳

۲

۶

۵

۱

۹

۳-

۹

ذوب آهن

۷

۲

۲

۳

۳

۷

۴-

۸

۲+

۱۰

پیکان

۷

۲

۱

۴

۱۱

۱۳

۲-

۷

۱-

۱۱

پدیده

۷

۱

۳

۳

۶

۶

۰

۶

۱-

۱۲

ماشین سازی

۷

۱

۳

۳

۴

۷

۳-

۶

بدون تغییر

۱۳

سپاهان

۷

۱

۳

۳

۷

۱۱

۴-

۶

۴-

۱۴

فولاد

۷

۱

۳

۳

۳

۷

۴-

۶

۱-

۱۵

صنعت نفت

۷

۱

۳

۳

۴

۱۰

۶-

۶

۴-

۱۶

سیاه جامگان

۷

۳

۴

۴

۸

۴-

۳

۶-

پاسخ دهید