اعتراف سرمربی قطر در آستانه دیدار با ایران


اعتراف سرمربی قطر در آستانه دیدار با ایران


به گزارش خبرورزشی، خوزه دانیل کارنیو، سرمربی اروگوئه‌ای تیم ملی قطر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ایران در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه اظهار داشت: بازی‌های مقدماتی جام جهانی از فردا برای ما آغاز می‌شود. اولین بازی ما مقابل ایران است که در رنکینگ فیفا رتبه اول آسیا را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: ما زمان کافی برای آنالیز بازی ایران داشته‌ایم و برای رویارویی با این تیم از آمادگی کافی برخورداریم. باید بگویم ایران شانس اول صعود از گروه ماست، اما ما خوب تمرین کرده‌ایم و به اینجا آمدیم تا نتیجه بگیریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال قطر در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه استفاده از بازیکنان چندملیتی در این تیم بسیار مورد انتقاد قرار گرفته در حالی که فیفا این قانون را گذاشته و همه باید به آن احترام بگذارند، اما با این شرایط آیا قطر که میزبان جام جهانی 2022 است آینده‌ای خواهد داشت یا نه، گفت: من به‌عنوان سرمربی قطر اینجا برای پاسخگوی در خصوص بازی حضور دارم، اما باید بگویم اینکه قطر در جام جهانی 2022 میزبان است و آیا تا آن زمان من روی نیمکت این تیم هستم یا نه، موضوعی است که از آن خبر ندارم، ضمن اینکه فیفا برای قوانینی که گذاشته هدفی هم مشخص کرده و مطمئناً از این قانون هدفی دارد. تمام کشورها از این قانون استفاده می‌کنند. تیم‌هایی مانند فرانسه و آلمان در سالیان اخیر از بازیکنان خارجی استفاده کرده‌اند. این تغییر ملیت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و ما هم یکی از تیم‌هایی هستم که از این قانون بهره برده‌ایم.

کارنیو ارزیابی خود از دیدار تیمش مقابل ایران را این‌طور مطرح کرد: ما می‌دانیم که به کجا آمده‌ایم و قرار است مقابل چه تیمی بازی کنیم. این تیم را خیلی خوب آنالیز کرده‌ایم و با شناخت کامل از حریف‌مان در اینجا هستیم. خوب می‌دانیم ایران در بازی فردا از ابتدا تهاجمی ظاهر خواهد شد و ما باید تمام 90 دقیقه را با تمرکز بالا و بدون اشتباه بازی کنیم. قطر مقابل ایران تیمی از پیش‌بازنده نخواهد بود و هیچ‌کس نمی‌تواند پیش از بازی بگوید ما برنده هستیم. ایران در رنکینگ فیفا در آسیا اول است و در گروه A نیز به‌عنوان شانس اول گروه برای صعود مطرح است. ما این مسئله را به‌خوبی می‌دانیم، به این خاطر به بازیکنانم گفته‌ام 90 دقیقه سخت را پیش‌رو دارند و همه آنها آماده این بازی هستند. هرچند همه چیز در 90 دقیقه بازی و به عملکرد بازیکنانم بستگی خواهد داشت.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار قطری مبنی بر اینکه اردوی تیمش در سوئیس راضی‌کننده بود و از شرایط ملی‌پوشان قطری راضی است یا نه، عنوان کرد: ما در این اردو به‌دنبال این بودیم که به آمادگی صددرصد برسیم. در حال حاضر این آمادگی را داریم و شرایط بازیکنان بسیار خوب است.

سرمربی تیم ملی فوتبال قطر در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار قطری دیگری راجع به اینکه آیا حضور بازیکن ایران در لیگ ستارگان قطر مانند اشکان دژاگه که شاگرد خود او بوده است، این مسائل تأثیری در روند بازی و شناخت طرفین از یکدیگر خواهد داشت یا نه، گفت: بازیکنان ایرانی شخصیت بسیار قوی دارند من با اشکان دژاگه و جواد نکونام در العربی کار کرده‌ام. در آن مقطع توانستم با شخصیت بازیکن ایرانی بیشتر آشنا شوم، اما بررسی ما در خصوص تیم ملی ایران است نه فقط یکی دو بازیکن.

 

پاسخ دهید