انریکه‌؛ سینیور 100


انریکه‌؛ سینیور 100


روزنامه خبرورزشی / غزال زیاری؛ لوئيس انريكه سرمربي جوان بارسلونا شروع موفقي را روي نيمكت مربيگري اين فصل داشته. در حالي كه او به تازگي سومين فصل حضورش در اين تيم را آغاز كرده، توانسته ركوردي استثنايي را با تيمش ثبت كند؛ 100 برد، 13 تساوي و 13 باخت.

اين در حالي است كه گوارديولا در صدوسي‌ونهمين بازي بارسلونا توانست صدمين برد آبي‌واناري‌پوشان را جشن بگيرد كه 13 بازي بيشتر از شرايط فعلي انريكه است.

از بين 100 بردي كه بارساي انريكه كسب كرده، 61 برد در لاليگا بوده، 18 پيروزي در ليگ قهرمانان اروپا رقم خورده‌، 16 برد در جام‌حذفي اسپانيا به دست آمده و 2 تا پيروزي هم در سوپركاپ اسپانيا به دست آمده. دو برد در جام باشگاه‌هاي جهان و يك برد هم در سوپركاپ اروپا رقم خورده. بارسلوناي انريكه كاملاً تهاجمي بازي مي‌كند و در اين 126 بازي كه در دو فصل و چند بازي (از زمان روي كار آمدن انريكه در بارسا) برگزار شده، 360 گل به ثمر رسانده (‌به طور ميانگين 85/2 گل در هر بازي).

در اين ميان مثلث طلايي بارسا، يعني مسي، سوارس و نيمار 260 گل از 360 گل تيم‌شان در زمان مربيگري انريكه در بارسا را به ثمر رساندند كه سهم مسي 102 گل، سهم سوارس 88 گل و سهم نيمار 70 گل بوده. البته ناعادلانه است اگر بخواهيم تمام اين بردها را نتيجه تلاش مثلث طلايي بارسا بدانيم. چراكه خط دفاع اين تيم هم عملكرد فوق‌‌العاده‌اي در طول اين مدت داشته‌اند. اين در حالي است كه در زمان روي كار آمدن انريكه در بارسا، او نگراني‌هاي زيادي در مورد وظايف تدافعي شاگردانش داشت اما بارسا زير نظر انريكه به طور متوسط در هر بازي 73/0 گل دريافت كرده كه در مجموع با 91 گل خورده در 126 بازي، آمار خوبي را ثبت كرده. 44 تا از اين گل‌ها وارد دروازه كلوديو براوو شده، 43 بار دروازه مارك تراشتگن باز شده و 4 بار هم جوردي ماسيپ، دروازه‌بان سوم بارسا دروازه‌‌اش را باز شده ديده و حالا نوبت به يسپر سيلسن است كه در حفظ اين آمار خوب به بارسايي‌ها كمك كند.

انريكه از زمان روي كار آمدنش در بارسا، در مجموع از 40 بازيكن استفاده كرده كه ايوان راكيتيچ بازيكني بوده كه بيشترين بازي‌ها را زير نظر او انجام داده (112 بازي) و پس از آن نام لئو مسي ديده مي‌شود كه با وجود مصدوميت 2ماهه‌اي كه فصل گذشته در بازي با لاس پالماس گريبانگيرش شد، 110 بازي براي تيم انريكه انجام داده. سرخيو بوسكتس زير نظر انريكه 104 بازي كرده و لوئيس سوارس با انجام 99 بازي در رده بعدي است. بارسايي‌ها حالا اميدوارند تا فصل جديد، فصل موفقي برايشان باشد و بتوانند به اهدافي كه براي خود تعريف كرده‌اند برسند.

 پاسخ دهید