ایران ۱ – برزیل ۳/ ناکام در امتیازات آخر

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ برزیل که پس از شکست مقابل لهستان با تمام قدرت، مقابل ایران قرار گرفت. ایران هم به دلیل شکست عجیب مقابل ایتالیا، قصد داشت از برزیل امتیاز بگیرد.

ست اول؛ ایران 24 -برزیل 21

بازی با درخشش ایران آغاز شد و به شکلی که در دقایق ابتدایی تیم ملی با چند دفاع و حمله فوق العاده، توانست 4 امتیاز از تیم اول دنیا پیش بیفتد. برزیل اما اجازه نداد این اختلاف باقی بماند و حیلی زود توانست نه تنها امتیازها را در 8 برابر کند بلکه یک امتیاز هم از ایران پیش بیفتد. ولی شاگردان کولاکوویچ دوباره توانستند خوب امتیاز بگیرند و با درخشش عبادی پور، 11 بر 9 از حریف پیش بیفتد.

اختلاف دو امتیاز برقرار بود و تا امتیاز 15 بر 13 ادامه داشت اما برزیلی ها با درخشش لوکارلی امتیاز خود را به 14 رساندند. ایران در نهایت با امتیاز 16 توانست به وقت استراحت فنی برود. تا این لحظه از بازی، ایران بدون نقص و برعکس بازی ایتالیا، با کمترین اشتباه ظاهر شده بود.

پس از بازگشت به زمین، ایران دوباره فوق العاده بود. برزیل اسیر دفاع روی تور ایران شد و با درخشش مدافعان، ایران با 4امتیاز پیش افتاد تا امتیاز 19 به 15 برسد. ایران در این لحظات دوباره فوق العاده بود. دو امتیاز متوالی دیگر. درخشش معروف و غلامی و عبادی پور و دیگر بازیکنان ادامه داشت تا ایران 21 بر 15 پیش بیفتد. در این لحظه سرویس غلامی به تور خورد و امتیاز برزیل به 16 رسید. برزیل با تعلل مرندی و قائمی یک امتیاز دیگر گرفت و 17 امتیاز شد ولی اختلاف 4 امتیاز بود.

برزیل در ادامه یک امتیاز سرویس هم گرفت و اختلاف به عدد 3 رسید. در این لحظه کولاکوویچ وقت فنی گرفت تا یک وقفه در بازی ایجاد کند. در بازگشت سرویس برزیل به تور خورد ایران امتیاز 22 را گرفت. ایران امتیاز 23 را هم با دفاع صالح افزون گرفت. برزیلی ها با آبشار سوزا امتیاز 19 را گرفتند و سوزا را پشت سرویس فرستادند. با سرویس فوق العاده او ایران یک امتیاز دیگر داد.

با آبشار امید غقور ایران امتیاز 24 را گرفت و حالا تنها یک امتیاز دیگر می خواست. باز هم غفور آبشار فوق العاده ای زد و در نهایت ایران با امتیاز 25 بر 21 توانست ست اول را ببرد.

ست دوم: ایران 19 – برزیل 25

شروع ست دوم این برزیل بود که توانست امتیاز اول را بگیرد و در ادامه بازی خوب سعید معروف و عادل غلامی باعث شد تا ملی پوشان چهار امتیاز پشت سر هم بگیرد و با نتیجه 4-1 پیش بیفتد. در این زمان مربی برزیل درخواست تایم استراحت کرد.

پس از تایم استراحت این برزیل بود که توانست سه امتیاز پشت سر هم بگیرد تا دو تیم در عدد 4 برابر شوند. در ادامه آلمیدا یک امتیاز سرویس گرفت تا برزیل از ایران پیش بیفتد. در ادامه هم این برزیل بود که خوش درخشید و توانست به امتیاز 7 برسد و در این زمان کولاکوویچ وقت استراحت گرفت و در پایان وقت فنی اول دو تیم به نتیجه 8-6 رسیدند.

پس از شروع مجدد بازی، دو تیم بازی پایاپای را به نمایش گذاشتند ولی این برزیل بود که با عملکرد بهتر توانست اختلاف را به چهار برساند و دو تیم به نتیجه 12-7 برسد. برزیل با درخشش رزنده و لوکارلی اختلاف 4 امتیاز را نگه داشتند اما دفاع خوب مسعود غلامی و عادل غلامی ایران را به امتیاز 11 رساند تا اختلاف به یک برسد. در ادامه دو تیم دو سرویس را خراب کردند ولی سرویس فرهاد قائمی پس از برخورد با تور در زمین برزیل نشست تا دو تیم در امتیاز 13 برابر شوند اما این برزیل بود که زودتر به امتیاز 16 رسید. در ادامه اما این برزیل بود که توانست با سرویس ها و آبشارهای خوب لوکارلی اختلاف را بیشتر کند و ست دوم را با نتیجه 25-19 به برتری برسد.

ست سوم؛ ایران 22- برزیل 25

این ست بازی پا به پا شروع شد. دو تیم روی امتیاز سه برابر بودند که عبادی پور با یک آبشار زیبا، امتیاز چهارم را برای ایران گرفت. در ادامه برزیل نمایش بهتری داشت و 8 بر 6 از ایران پیش افتاد ولی با آبشار غفور ایران امتیاز 7 را گرفت. پینتو هم آبشار خود را بیرون زد تا امتیاز دو تیم روی 8 مساوی شود ولی آلمیدا با یک آبشار دیگر، توانست امتیاز نهم را بگیرد. فرهاد قائمی هم سریعا آبشار او را با یک آبشار قدرتی پاسخ داد و دو تیم باز هم مساوی شدند.

بازی رو امتیاز 10 هم مساوی پیش رفت ولی غفور با تیزهوشی امتیاز یازدهم را گرفت اما برزیل با ارایه بازی بهتر و با سرویس های ادر توانست به امتیاز 16 برسد و دو تیم به وقت استراحت فنی بروند. ایران هم در بازگشت امتیاز پانزدهم گرفت تا امتیاز 16 بر 15 شود. برزیل با آبشار آلمیدا امتیاز 17 را گرفت. با درخشش بچه ها ایران دو امتیاز متوالی گرفت. سرویس های قائمی عالی بود و ایران یک امتیاز دیگر هم با درخشش غلامی با پوشش روی تور گرفت تا ایران یک امتیاز پیش بیفتد. 

برزیل سریعا وقت استراحت گرفت تا جلوی امتیاز بیشتر ایران را بگیرد. قائمی باز هم آبشار فوق العاده زد و ایران در بازگشت یک امتیاز دیگر گرفت تا 19 بر 17 پیش بیفتد. برزیل یک امتیاز را جبران کرد و با سرویس آلمیدا و دریافت فوق العاده برزیلی ها در بازگشت، یک امتیاز دیگر گرفتند کار مساوی شد. رزنده در ادامه عبادی پور را تک دفاع کرد تا برزیل یک امتیاز پیش بیفتد و نتیجه 20 بر 19 شود. 

کولاکوویچ سریعا وقت استراحت گرفت و در بازگشت دوباره برزیل امتیاز گرفت و 21 شد. برزیل امتیاز بیست و دوم را هم گرفت. اواندرو گیورا به درخشش خود در این لحظات ادامه می داد. غفور با یک آبشار امتیاز 20  را برای ایران گرفت. گیورا اما باز هم امتیاز گرفت و برزیل به 23 رسید. غفور باز هم یک آبشار دیگر زد و امتیاز گرفت. سرویس غفور به تور خورد و برزیل به امتیاز 24 رسید. ایران امتیاز 22 را گرفت ولی برزیل در نهایت امتیاز بیست و پنج را گرفت و ست سوم را هم برد. 

ست چهارم:
برزیل ست چهارم را توفانی آغاز کرد و توانست با نتیجه 4-0 پیش بیفتد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند. اما در ادامه برزیل توانست به روند امتیازگیری اش ادامه دهد و همچنین دفاع روی تور خوب بازیکنان ایران، نتیجه را به 6-4 کشاند اما برزیل با ضربات لوکارلی به امتیاز 8 رسید. در ادامه باز هم این برزیل بود که با آبشار و سرویس های پرقدرتش امتیازات پیاپی برای سامباها به دست آورد و آنها را به امتیاز 11 رساند. تعویض و ورود میرزاجانپور به زمین هم باعث جلوگیری از حملات برزیل نشد و آنها توانستند با نتیجه 16-11 پیش بیفتند. در ادامه برزیل توانست اختلاف خودش را به پنج امتیاز را نگه دارد اما ملی پوشان ایران با یک بازی حساب شده برزیل را در امتیاز 20 متوقف کردند و توانستند با این تیم در امتیاز 20 برابر شوند. دو تیم پایاپای به بازی ادامه دادند تا  اینکه برزیل با دو سرویس توانست فاصله را بیشتر کند و بازی را با نتیجه 25-22 ببرد و در کل با نتیجه 3-1 برنده بازی شود.

256 43

 

پاسخ دهید