ایران 2- آرژانتین صفر/چه می‌کنن این بچه‌های والیبال!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم‌ملی والیبال در سومین دیدار خودش از هفته سوم رقابت‌های لیگ‌جهانی والیبال در سالن دوازده هزار نفری آزادی به مصاف آرژانتین رفت. در حالیکه هر دو تیم دیروز برابر حریفان خودشان یعنی صربستان و بلژیک شکست خورده بودند و نیاز زیادی به پیروزی در این دیدار داشتند.

ست اول؛ ایران 29 -آرژانتین 27

در آغاز این ست دو تیم از ابتدا بازی متعادلی را به نمایش گذاشتند. ضریب اشتباهات بازیکنان ایران هم نسبت به بازی روز گذشته پایین‌تر آمده بود و همین باعث شد اختلاف امتیاز با آرژانتین زیاد نشود. اما در ادامه شاگردان ولاسکو موفق شدند یکبار اختلاف ۴ امتیازی را با ایران ایجاد کنند. این اختلاف امتیاز خیلی زود جبران شد و ایران در امتیاز ۲۱ با آرژانتین برابر بود. یکی از مهم‌ترین اتفاقات ست اول نیز در همین امتیاز افتاد. در حالیکه آرژانتین ۲۳-۲۲ از ایران پیش بود، یک صحنه مشکوک به وجود آمد که کولاکوویچ درخواست بازبینی صحنه را کرد. طی این بازبینی مشخص شد که توپ به انگشتان مدافعان روی تور آرژانتین برخورد کرده و به بیرون رفته، اما نظر داور ابتدا این نبود. ولی در ادامه بعد از یکبار بازبینی دیگر امتیاز به درستی به ایران داده شد. البته روی این صحنه سعید معروف حرکت ناشایستی در برابر ناظر بازی انجام داد و یک اخطار گرفت. این ست در پایان با نتیجه ۲۹-۲۷ به سود ایران تمام شد. بی شک ستاره ایران در ست اول معنوی نژاد بود که با آبشارهای فوق العاده خود برای ایران امتیازات خوبی گرفت. به ویژه در امتیازهای پایانی ست او عملکرد فوق العاده ای داشت. 

ست دوم؛ ایران 25 -آرژانتین 20

تیم ملی که انگیزه زیادی گرفته بود، ست دوم را بهتر شروع کرد و دو امتیاز از آرژانتین پیش افتاد. در شروع این ست باز هم معنوی نژاد فوق العاده خوب عمل کرد. البته آرژانتین خیلی زود به خود آمد و دو تیم روی امتیاز 6 مساوی شدند. باز هم معنوی نژاد بود که برای تیم ملی امتیاز گرفت تا ایران 7بر 6 جلو بیفتد. ایران با یک دفاع فوق االعاده امتیاز هشتم را گرفت و امتیاز نهم را هم معنوی نژاد با یک آبشار فوق العاده نصیب تیم ملی کرد. ایتالیا سپس با گرفتن امتیاز هفتم اختلاف رادو امتیاز کرد. معنوی نژاد در ادامه باز هم فوق العاده بود. او دو امتیاز متوالی برای ایران گرفت تا تیم ملی نتیجه را 11 بر 7 کند. 

ایران در ادامه اختلاف سه امتیازی با آرژانتین داشت اما شاگردان ولاسکو کم کم اختلاف را کاهش دادند و دو تیم به امتیاز 15 بر 14 رسیدند. البته ایران سریعا امتیاز شانزدهم را گرفت و دو تیم به استراحت فنی رفتند.ایران در بازگشت دوباره به زمین آرژانتین را اسیر قدرت خود کرد. اختلاف در چشم به هم زدنی به 4 امتیاز رسید. ایران 20 بر 16 از حریف پیش افتاد و این اختلاف حتی در امتیازهای پایانی بیشتر شد تا ایران 25 بر 20 ست دوم را هم ببرد. 

پاسخ دهید