ایـران علیه عربستانی‌ها به فیفا مدرک می‌دهد


ایـران علیه عربستانی‌ها به فیفا مدرک می‌دهد


عربستاني‌ها فعلاً به ايران سفر نكرده‌اند ولي قطعاً با سفر آنها هم به تمام كشورها ثابت مي‌شود كه در چند ماه گذشته، فرافكني كرده‌اند. اينفانتينو، رئيس فيفا، در زمان سفر به تهران در مصاحبه‌اي گفت: «كشور شما امنيت كامل دارد.» حالا با انتخاب او خيلي‌ها توقع دارند فدراسيون فوتبال مدارك لازم را در اختيار فيفا قرار دهد تا مانع بازي سياسي عرب‌ها شود. اتفاقاً فدراسيون در اين زمينه اقداماتي انجام داده است.

علي كفاشيان كه در يكي، دو ماه گذشته نشان داد علاقه‌اي به جنگ رسانه‌اي ندارد و ترجيح مي‌دهد در آرامش مشكلات را حل كند، با فشار 3 باشگاه حاضر در ليگ قهرمانان و همين‌طور وزارت ورزش، سرانجام جنگ با آنها را علني كرد.
رئيس فدراسيون فوتبال كه به هر دليلي ترجيح مي‌داد در آسيا اقدامي نكند، حالا قصد دارد پرونده‌اي كامل از اظهارات مسئولان عربستان و همين‌طور مدارك ميزباني خوب ايران را به فيفا ارسال كند تا بتواند جلوي عربستاني‌ها بايستد.

كفاشيان پس از انتخابات فيفا، دقايقي با ماركوس كاتنر، دبيركل آلماني – سوئيسي فدراسيون جهاني، جلسه داشت و در اين جلسه به گلايه از رفتار عربستاني‌ها پرداخت. كفاشيان به كاتنر گفت: «ايراني‌ها مهمان‌نواز هستند. اين را همه مي‌دانند. ما هيچ‌گاه از تيم‌ها بد ميزباني نكرده‌ايم و حتي ميزبان بعضي از كشورها از جمله افغانستان، سوريه و عراق هستيم اما با دخالت افراد سياسي عربستان، فعلاً تيم‌هاي اين كشور به ايران نمي‌آيند و ما از فيفا مي‌خواهيم به اين مسئله رسيدگي كند.

به هر حال شعار فيفا اين است كه نبايد سياست در فوتبال دخالت كند…» پس از اين حرف‌هاي كفاشيان، كاتنر گفت در جريان جزئيات اين اتفاق نيست و ايران بايد مدارك خود را در قالب يك نامه در اختيار آنها قرار دهد. كفاشيان هم گفت: «در بازگشت به ايران حتماً اين نامه را به همراه گزارش‌ها و مستندات خود از ميزباني‌مان تهيه و براي‌تان ارسال مي‌كنيم تا متوجه شويد ايران هيچ‌گاه از تيم‌ها بد ميزباني نكرده است. هميشه امنيت در ايران وجود داشت و جزو امن‌ترين كشورهاي دنياست.»

پاسخ مبهم كفاشيان درباره حضور
در انتخابات فدراسيون فوتبال

علي كفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال كه گفته بود بعد از انتخابات فيفا تكليفش براي حضور در انتخابات فدراسيون معلوم مي‌شود، حالا مبهم در اين باره حرف مي‌زند. او مي‌گويد هنوز در اين باره فكر نكرده و معلوم نيست كه در انتخابات حاضر مي‌شود يا نه. كفاشيان در اين باره توضيح مي‌دهد: «از فردا ثبت نام كانديداها شروع مي‌شود.

پيش از اتمام اين زمان تصميم مي‌گيرم كه به انتخابات بروم يا نه.» او در پاسخ به اين سؤال كه آيا ممكن است به درخواست وزارت ورزش از انتخابات كنار بكشد، مي‌گويد: «اگر كناره‌گيري‌ام به نفع فوتبال باشد، اين كار را انجام مي‌دهم.» او همچنين توضيح مي‌دهد كه اگر بگويند او نبايد در انتخابات شركت كند، اول بايد بداند دليل اين مخالفت چيست!

 

پاسخ دهید