اینفانتینو رئیس جدید فیفا


اینفانتینو رئیس جدید فیفا


دبیر کل یوفا و مرد شماره دو اتحادیه فوتبال اروپا حالا مرد شماره یک فوتبال جهان. حقوقدان 45 ساله با دو گذرنامه ایتالیایی و سوئیسی که بیشتر به عنوان فردی سوئیسی شناخته می‌شود در رأی گیری پرهیجان مجمع فیفا در دو مرحله موفق شد سرسخت ترین رقیبش، شیخ سلمان از بحرین را کنار بزند.

امیر علی بن حسین از اردن و ژروم شامپاین هم در این انتخابات حضور داشتند اما رقابت اصلی از قبل هم بین شیخ سلمان و اینفانتینو بود. پیش از شروع انتخابات، توکیو سکسویل از آفریقای جنوبی از انتخابات کنار کشید تا جمع رقبا به 4 نفر برسد.

فرد برنده باید در رأی گیری دور اول 138 رأی از مجموع 207 رأی را به دست می‌آورد اما نتایج آراي دور اول اینطور بود: شامپاین 7 رأی، امیر علی بن حسین 27 رأی، شیخ سلمان 85 رأی و اینفانتینو 88 رأی. این وضعیت باعث شد کار به دور دوم کشیده شود. در این دور، فرد برنده باید دست کم 104 رأی به دست می آورد.

این بار اما کفه ترازو به طور کامل به سمت اینفانتینو سنگینی کرد. ژروم شامپاین فرانسوی که یک مهمان ناخوانده در این انتخابات بود در دور دوم هیچ رأیی کسب نکرد. امیر علی بن حسین هم فقط 4 رأی داشت تا اوج رقابت بین شیخ سلمان و اینفانتینو باشد.

این بار اما مرد سوئیسی با 115 رأی به طور کامل از شیخ سلمان که فقط 88 رأی کسب کرده بود، رد شد و به عنوان رئیس جدید فیفا انتخاب شد. او در سخنرانی کوتاه خود بعد از شمارش آرا از تلاش خود برای به هم نزدیک کردن اعضای مجمع فیفا گفت و از همه فدراسیون های عضو و همچنین کاندیداهای رقیب خواست که او را در مسئولیت جدیدش یاری کنند.

پاسخ دهید