اینیستا: نگفته‌ام که قراردادم را با بارسا تمدید می‌کنم

خبرگزاری تسنیم: به نقل از مارکا، این‌طور که پیداست آینده آندرس اینیستا برای مدتی در هاله‌ای از ابهام خواهد بود، چرا که کاپیتان بارسلونا هنوز حاضر نیست قرارداد جدیدی با این تیم منعقد کند.

با وجود تمام کارهایی که برای بارسا انجام داده است، اینیستا می‌‌خواهد در این تیم احساس مفید بودن کند و به همین دلیل قصد دارد ابتدا با اعضای هیئت مدیره و نیز سرمربی جدید تیم، ارنستو والورده مشورت و در خصوص پررنگ‌تر شدن نقشش در تیم اطمینان حاصل کند و سپس نسبت به تمدید قراردادش اقدام کند. اینیستا به سال‌های پایانی دوران بازیگری‌اش نزدیک شده است و به همین دلیل نمی‌خواهد که به عنوان یک نیمکت‌نشین کفش‌هایش را آویزان کند.

او در گفت‌و‌گو با شبکه رادیویی «اونداسروی» اسپانیا اظهار داشت: من هرگز نگفته‌ام که قرار است قراردادم را تمدید کنم بلکه گفتم که می‌خواهم خیلی چیزها را بررسی کنم. اصلاً بحث مسائل مالی در میان نیست. عوامل فراوانی هستند که کنار هم قرار گرفته‌اند، از مسائل شخصی گرفته تا مقطعی که الان در آن قرار داریم، مقطعی که آسان نبوده است. من باید تصمیمی واقع‌بینانه بگیرم که به نفع همه باشد.

اینیستا در ادامه به انتصاب ارنستو والورده، سرمربی پیشین اتلتیک بیلبائو به عنوان جانشین لوئیس انریکه در بارسلونا اشاره کرد و افزود: تا زمانی که به صورت رسمی اعلام شد، نمی‌دانستم که والورده قرار است سرمربی‌مان شود. با او چند باری حرف زده‌ام اما تعدادش زیاد نبوده است. تصور می‌کنم که او دستیارانی دارد که به خوبی حمایتش می‌کنند. آنها افرادی سختکوش هستند و من امیدوارم ورودشان خوش‌یمن باشد و منجر به موفقیت‌های فراوان در آینده باشگاه شود. والورده سرمربی‌ای است که بینش و رویکرد خوب خود را در تیم‌هایی که تاکنون بوده نشان داده است و انتصابش به عنوان سرمربی بارسلونا یک گام روبه جلوی دیگر برای او است.

با توجه به اینکه اینیستا هنوز برای تمدید قراردادش با بارسلونا به توافق نرسیده است، پیروزی شنبه شب بارسلونا برابر آلاوس در جام حذفی اسپانیا ممکن است آخرین بازی کاپیتان آبی‌و‌اناری‌ها برای این تیم باشد. اینیستا اما در این خصوص اظهار نظر نکرد و ترجیح داد به اهمیت جامی که تیمش در آخرین بازی فصل برد، تأکید کند.

وی عنوان کرد: هرچه مسن‌تر می‌شوم، بیشتر درک می‌کنم که کسب پیروزی چقدر سخت است. بردن جام در هر سال برای ما به یک عرف تبدیل شده است. من به شخصه برای جام حذفی هم ارزش فراوانی قائل هستم. اینکه در طول یک فصل فقط جام حذفی ببریم، یک ناکامی محسوب نمی‌شود.

پاسخ دهید