بارتومئو:/ اعضا تصمیم می گیرند بارسا در چه لیگی بازی کند

به گزارش “ورزش سه”، بارسلونا در روزی که رفراندوم استقلال کاتالونیا به خشونت کشیده شد، در ورزشگاه خالی نوکمپ مقابل لاس پالماس قرار گرفت. این تصمیم انتقادهایی را به همراه داشت اما بارتومئو معتقد است که این بهترین تصمیمی بود که می توانست در آن شرایط بگیرد.


 


او به خبرنگاران گفت:” ما به این نتیجه رسیدیم که باید خشم مان را به دنیا نشان بدهیم. موضوعات مختلفی وجود دارد و ما در مورد آن با بخش های مختلف باشگاه صحبت کردیم؛ با مدیران، مربیان و بازیکنان.


 


ما در نهایت تصمیم گرفتیم که بازی کنیم؛ اما در یک شرایط استثنایی؛ پشت درهای بسته. ما کاملا درک می کنیم که خیلی از اعضای و هواداران ما ترجیح می دادند که بازی پشت درهای بسته برگزار شود؛ به همین دلیل باید بگویم که این یکی از دشوارترین تصمیماتی بود که من تا به حال به عنوان رئیس باشگاه بارسلونا گرفتم.


 


  


ما به طور جدی به تعویق بازی فکر کردیم؛ اما نتوانستیم تایید لالیگا برای این تصمیم را دریافت کنیم. در این مقطع بود که تصمیم گرفتیم بازی پشت درهای بسته برگزار شود؛ زیرا معتقدیم که تصویر برگزاری بازی پشت درهای بسته نوکمپ، راهی برای نشان دادن شرایط غیرقابل پذیرش در کاتالونیا بود.


 


اکنون ما می دانیم که این دیدار در 174 کشور دنیا برگزار شده و میلیون ها نفر این شرایط غیرعادی را تماشا کردند و همین باعث شد تا رسانه ها در مورد دلیل این شرایط صحبت کنند. ما خواهان احترام به مردم کاتالونیا هستیم.


 


ما همچنان در مورد واقعیت آنچه در کشورمان در حال رخ دادن است، به دنیا خواهیم گفت؛ همینطور در مورد تعهدمان به این مردم و آزادی شان؛ تعهد به آنچه باعث شده تا این باشگاه در طول 118 سال پرثمر بماند.”


 


او همچنین در مورد اینکه در صورت استقلال کاتالونیا، بارسلونا در چه لیگی بازی خواهد کرد، گفت:” این موضوعی است که اعضای باشگاه در مورد آن باید تصمیم بگیرند.


ما دوران دشوار و شرایط پیچیده ای را سپری می کنیم و با احترام به آنچه ممکن است رخ بدهد، ما در آرامش و با آگاهی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.


تیم های کاتالانی باید تصمیم بگیرند که کجا می خواهند بازی کنند؛ لیگ اسپانیا یا یک کشور همسایه مانند ایتالیا، فرانسه یا لیگ برتر.”


پاسخ دهید