بازی با قطر را نباید در حد بازی با بارسلونا بالا ببریم/ «آنها» بلد هستند چطور از ما امتیاز بگیرند


بازی با قطر را نباید در حد بازی با بارسلونا بالا ببریم/ «آنها» بلد هستند چطور از ما امتیاز بگیرند


به گزارش خبرورزشی، ابراهیم قاسمپور در مورد دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر در چارچوب مرحله‌نهایی رقابت‌های جام جهانی 2018 اظهار داشت: قطر با توجه به سرمایه‌گذاری‌و بسترسازی‌هایی که در فوتبال انجام داده سال به سال پیشرفت بیشتری کرده و تیم ملی این کشور با گذشته تفاوت‌های زیادی دارد.

وی افزود: بها دادن آنها به استعدادها و تیم‌های پایه، استفاده از مربیان بزرگ و بازیکنان حارجی خوب در لیگ این کشور جزء دلایل اصلی پیشرفت آنها محسوب می‌شود اما با این حال هنوز تیم ملی فوتبال ایران یک سر و گردن از تیم ملی این کشور بالاتر است.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: اگرچه قطری‌ها در تیم ملی خود بازیکنان خارجی زیادی را به خدمت گرفته‌اند اما آنها بازیکنان درجه دو کشورهای خود محسوب می‌شوند که به خاطر پول تابعیت کشور را قبول کرده‌اند. این بازیکنان در جریان بازی با حریفان همه انرژی خود را می‌گذارند اما هیچگاه در جریان بازی خودکشی نمی‌کنند. در چنین شرایطی «عِرقی» که بازیکنان ما نسبت به پیراهن کشور خود دارند یک امتیاز خیلی بزرگ نسبت به آنها محسوب می‌شود.

قاسمپور تاکید کرد: قطر تیم خطرناک و قابل احترامی است اما بازی با این تیم را نباید در حد بازی با بارسلونا بالا ببریم. قطری‌ها مانند خیلی از تیم‌های عربی بلدند چگونه مقابل ما امتیاز بگیرند، همانطور که ما مقابل تیم‌های قوی‌تر از خودمان بسته و با احتیاط بازی کرده و به استفاده از ضد حملات چشم می‌دوزیم بنابراین بازیکنان ما نباید اسیر حربه‌های آنها بشوند.

وی در مورد پیش‌بینی که از نتیجه این دیدار دارد، گفت: اگر اتفاق خاصی نیفتد با توجه به اینکه ما در ورزشگاه آزادی میزبان بوده و حمایت هوادارانمان را داریم شانس بردمان خیلی بیشتر از تیم ملی قطر است.

 

پاسخ دهید