برانکو بی خبر است‌؛ تیم ملی قبل از شروع لیگ اردو ندارد!

روزنامه خبرورزشی نوشت: برانکو وقتی با این سؤال روبه‌رو شد که «شروع تمرینات پرسپولیس با تمرینات تیم ملی احتمالاً همزمان خواهد شد و این موضوع باز هم خیلی‌ها را نگران می‌کند و تدبیر شما برای حل این مشکل چیست؟» پاسخ داد: «چه راه حلی داشته باشم؟ آن‌ها بازیکنان باشگاه هستند و حرف شما را درک نمیکنم.»

سال قبل این حرف‌ها را زدم و هنوز هم این را می‌گویم که بازیکن متعلق به باشگاه است‌ چرا که از باشگاه حقوق می‌گیرد. باشگاه آن‌ها را آماده کرده که به تیم ملی بروند‌؛ هر چند که تردیدی نیست که من دوست دارم همه بازیکنانم ملی‌پوش باشند اما آیا زیبا نیست که تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوب بگیرند؟ ایران تنها کشوری بود که در یک‌هشتم لیگ قهرمانان آسیا ۳ تیم داشت، به هر حال به بازیکنان ملی‌پوش یک روزهایی ما هم مرخصی می‌دهیم اما آن‌ها باید خودشان را به باشگاه معرفی کنند. اگر کسی پاسخ دیگری دارد، شاید عقل من سر جایش نیست!»

از نظر خیلی‌ها، این اظهارات برانکو شروع جنگ دوباره با کارلوس کی‌روش بود‌؛ جنگی که سال گذشته در فوتبال ایران آغاز شد و ضربه زیادی به تیم ملی و پرسپولیس زد. با توجه به اظهارات برانکو، این‌طور به نظر می‌رسد که پیش از شروع رقابت‌های لیگ برتر، تیم ملی به اردو خواهد رفت اما ظاهراً به سرمربی پرسپولیس اطلاعات غلط داده‌اند چرا که فتاحی رئیس کمیته مسابقات لیگ برتر سازمان لیگ، می‌گوید تیم ملی قبل از شروع بازی‌های فصل جدید، هیچ اردویی نخواهد داشت. او در این باره به خبرورزشی توضیح می‌دهد: «متأسفانه سؤال اشتباه از سرمربی پرسپولیس پرسیده شده است. تیم ملی هیچ اردویی قبل از شروع لیگ ندارد. مگر ایران بازی دارد که اردو داشته باشد؟ اگر سال گذشته کی‌روش می‌خواست قبل از شروع لیگ اردو بگذارد، به خاطر بازی ایران و سوریه بود. او احساس نگرانی کرد و از ما خواست اردو بگذاریم ولی امسال اردویی نداریم. تیم ملی روز ۹ و ۱۴ شهریور در مقدماتی بازی دارد و تیم ملی از روز ۲۸ مرداد به اردو می‌رود.»

یعنی تیم ملی در تیر اردو ندارد و در اواخر مرداد، زمانی که ۳ یا ۴ هفته از رقابت‌های لیگ برتر برگزار شده به اردو می‌رود. فتاحی ادامه می‌دهد: «دقیقاً همین‌طور است. همه تیم‌ها می‌توانند برای آماده‌سازی باشگاهی بازیکنان‌شان را در اختیار داشته باشند. در ضمن، ما تعطیلی آن‌چنانی در لیگ نداریم. تیم ملی در دو فیفادی بازی می‌کند. تازه ما می‌خواهیم در روزهای دوم و سوم شهریور بازی‌های حذفی را هم برگزار کنیم.»

بدین ترتیب مشخص می‌شود سوء تفاهم‌ها و اطلاعات غلط چگونه می‌تواند یک جنگ بزرگ دیگر را به راه بیندازد. برانکو در حالی به تداخل تمرینات آماده‌سازی تیمش و تیم ملی اعتراض کرده که کی‌روش هیچ اردویی درخواست نکرده است.

43503

پاسخ دهید