برانکو: حذف احتمالی از آسیا ضربه بزرگی به تیم و باشگاه است/ بدون طارمی 6 گل بیشتر از پارسال زده‌ایم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال، پرسپولیس در ورزشگاه تختی تهران مهمان سایپا است. برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری قبل از این دیدار اظهار کرد: برای همه مربیان آرزوی خوشبختی و موفقیت دارم. برای علی دایی هم آرزوی موفقیت دارم، البته به جز فردا. می‌دانم بازی سختی پیش روی ما است. همه بازی‌ها برای ما سخت است. متاسفانه زمان کمی برای شادی بعد از داربی داشته‌ایم چون فردا بازی با سایپا را پیش رو داریم که لیگ را خیلی خوب شروع کرده است.

او افزود: فردا سایپا به دنبال برگشت به فرم خوب اول فصلش خواهد بود. من همیشه تکرار می‌کنم که ما لحظه‌ای از اهداف و تفکراتمان کوتاه نمی‌آییم. به این معنا که هر بازی را برای بردن و بازی زیبا و نتیجه خوب می‌رویم. همان طور که گفته بودم قبل از داربی، که متاسفانه عده‌ای بحران‌هایی را که وجود ندارد برای ما ایجاد می‌کنند. ما نسبت به فصل گذشته در همین زمان، نتایج بهتری کسب کرده‌ایم و یک امتیاز بیشتر از فصل گذشته داریم.

وی افزود: ما داربی را برده‌ایم که خیلی مهم است. پارسال به قشقایی در حذفی باختیم ولی امسال قهرمان پارسال حذفی را بردیم. در یک چهارم نهایی آسیا هم الاهلی را بردیم و در نیمه نهایی برابر الهلال قرار گرفتیم و علی‌رغم این که بهترین گلزن دو سال اخیر کشور را در اختیار نداریم، نسبت به پارسال شش گل بیشتر زده‌ایم و البته چند گل هم بیشتر خورده‌ایم. این را برای این گفتم که ما تلاش می‌کنیم و راهمان را ادامه می‌دهیم. در کنار احترامی که برای هر تیمی قائلیم، می‌خواهیم کیفیت خود را ادامه دهیم. یک مشکل کوچک با شجاع خلیل‌زاده و انصاری برای مصدومیتشان داریم. باید تا فردا ببینیم در چه وضعیتی قرار می‌گیرند. مطمئنم یکی از این دو قطعا بازی می‌کنند و بقیه بازیکنان تلاش می‌کنند تا به میدان بروند. البته احمدزاده هم فردا نیست. طارمی هم که محروم است و نوراللهی هم فعلا حق بازی ندارد.

سرمربی پرسپولیس درباره احتمال حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا گفت: طبیعی است که این یک خبر ناگوار است. قطعا ضربه بزرگی به باشگاه و تیم ما خواهد بود.

او درباره نقطه قوت تیم سایپا اظهار کرد: فلسفه علی دایی واضح است. او بازی محکم را دوست دارد. بازی تهاجمی را دوست دارد و ما هم چنین انتظاری داریم. طبیعی است که ما بعد از ظهر درباره سایپا توضیحاتی به بازیکنان خواهیم داد. سایپا در ابتدای فصل، هدف بلندش را نشان داد و شروع خیلی خوبی داشت. طبیعی است که آنها قصد دارند به فرم خوبشان برگردند.

در ادامه برانکو ایوانکوویچ درباره تبعات حذف تیم‌های ایرانی از آسیا گفت: طبیعی است که وضعیت بدی خواهد بود. چون همه بازی‌هایی که در لیگ قهرمانان انجام می‌شود برای بازیکنان و فوتبال ایران مهم هستند. درباره الهلال گفته بودم که آنها بازیکنان با تجربه‌تری دارند. در کل باید به قانون احترام گذاشت.

برانکو در پاسخ به سوالی درباره حق پخش تلویزیونی گفت: همین قدر بگویم که من می‌دانم اکثر قریب به اتفاق تیم‌های دنیا بزرگترین درآمدشان از حق پخش است. در اسپانیا و انگلیس و ایتالیا شاهد این مساله هستیم. بیشترین پول از طریق تلویزیون پرداخت می‌شود. نمی‌توانم این‌جا خودم را وارد مسائل داخلی ایران کنم اما این طور که من می‌بینم، حداقل بودجه باشگاه‌ها پرداخت نمی‌شود. حق پخش، بلیت فروشی، فروش تبلیغات و … را ندارند. پس از کجا پول در بیاورند. طبیعی است که هرکس برای پول خودش تلاش می‌کند.

سرمربی پرسپولیس درباره قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا و احتمال هم‌گروه شدن با تیم‌های عربستانی، اظهار کرد: متاسفانه فکر می‌کنم که قطعا در گروهمان یک تیم عربستانی خواهد بود. در لیگ قهرمانان تنها تیمی بودیم که تنها سه بار در ایران بازی کردیم. با این همه، نتایج درخشانی کسب کردیم. امیدوارم روابط تغییر کند و بازی‌ها را در خانه برگزار کنیم.

پندار خمارلو هم در نشست خبری دیدار پرسپولیس و سایپا درباره بحث حذف پرسپولیس از آسیا گفت: ما حدود ۱۰۰ طلبکار را پشت سر گذاشته‌ایم که بزرگترین آنها مانوئل ژوزه بود. سازمان لیگ به ما گفته برخی افراد طلبکارند ولی ما معتقدیم که بدهی برخی از این افراد را صاف کرده‌ایم. یک جلسه دیگر داریم و لیست قرار است امروز نهایی شود. هر تعدادی که از لیست باقی بماند در یک نشست که در باشگاه خواهیم داشت، نسبت به تسویه حساب اقدام می‌کنیم.

او افزود: بحث ضرب العجل هم این است که آقای تاج گفته‌اند باید مساله بدهی‌ها روشن شود. یعنی از امروز هرکس به AFC برود و بگوید طلبکار است تبعاتی برای باشگاه و فدراسیون دارد و این که مثلا تا ساعت ۱۲ امروز باید اتفاقی رخ دهد صحت ندارد. باقی مدارک باشگاه مشکلی ندارد. این نشان می‌دهد که مشکلی باشگاه را تهدید نمی‌کند. نمی‌گویم هیچ مشکلی نیست ولی بسیاری از بدهی‌ها که از سال ۸۷ تا ۹۲ بوده پرداخت شده است. ما اسناد خود را هم ارائه داده‌ایم. یک اطلاعیه هم می‌دهیم که هرکس حکم گرفته و پولی نگرفته به باشگاه مراجعه کند. ما امیدواریم که مشکلی نداشته باشیم و در آسیا حاضر شویم.

وی درباره تبعاتی که به آن اشاره کرد گفت: برای ژوزه هم می‌گفتند که کسر امتیاز آمده است. حکم کمیته انضباطی مثل یک حکم دادگاه است. فکر می‌کنم برخورد سختی خواهد بود. بحث ما این نیست که ما یک فرصتی داریم. حرف این است که از این پس کسی به AFC برای شکایت نمی‌رود.

خمارلو ادامه داد: من درباره گولچ هم قبلا گفته‌ام. هر دو طرف از هم شکایت کرده‌ایم. پول او آماده بوده ولی او از شرایطش راضی نبود و پول را نگرفته تا فسخ یک طرفه بگیرد. ما بحثمان روی پرونده‌هایی است که حکم قطعی دارند.

خمارلو درباره بحث حذف نفت تهران از آسیا گفت: ما چند فرم در AFC داریم و صورت‌های مالی و اعضای مدیریتی باشگاه را ارائه می‌دهیم. صورت‌های مالی پرسپولیس برای دومین سال پیاپی مطلوب ارزیابی شد. چون صورت مالی ما تایید شده، این یک برگ برنده برای ما است. من درباره نفت نمی‌دانم و خوانده‌ام که نفت مدارک اولیه را ارائه نداده است. درست نیست من درباره نفت صحبت کنم. ولی ما مدارک اولیه خود را داده‌ایم. فرم قرعه‌کشی هم به دست ما رسیده است. ما در صدد این هستیم که با بقیه افراد هم تسویه کنیم.

مدیر روابط عمومی پرسپولیس اضافه کرد: طلبکاران ما به AFC نامه نزده‌اند. این که بعدا این کار را بکنند، یک بحث دیگر است. ما تا به امروز شکایتی در AFC نداشته‌ایم. بدهی‌ها باید پرداخت شوند ولی تا وقتی شکایتی به AFC نرود، این نهاد کاری به ما ندارد.
43 43

 

پاسخ دهید