برگزاری غیر قانونی مسابقات قفسی در ایران

طبق اطلاع ما از منابع موثق ، روز گذشته مسابقه ای در رشته قفسی (MMA) در تالار یکی از مجموعه های ورزشی تهران در حالی برگزار شده است که هنوز این رشته وزشی در ایران مجوز برگزاری ندارد.

به گزارش مشرق، روز گذشته ۶ اسفند، مسابقاتی در رشته (MMA)  به میزبانی تالار یکی از مجموعه های ورزشی شهر تهران برگزار شده است ، در این مسابقه که از ساعت ۹ صبح آغاز شده بود ۳۰ شرکت کننده در رینگ های ۸ ضلعی با یکدیگر به رقابت پرداختند و از هر فرد مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به عنوان ورودی دریافت شد.

پیش از این، مسابقات قفسی در شهریار و کرج هم برگزار شده بود و به نظر می رسد برگزاری این رشته ورزشی در ایران در حال رشد است.

اما نکته قابل توجه اینجا است که برگزاری رشته های قفسی در ایران مجوز قانونی و شرعی ندارند و هیچ کدام از مراجع تقلید برگزاری این رشته را جایز نمی دانند ، زیرا به فرد آسیب جدی می رساند و صدمه زدن به بدن انسان، در دین اسلام گناه است.

مشخص نیست چه کسی یا کسانی در برگزاری این مسابقات که تعداد آن کم هم نیست؛ نقش داشته اند؟

اکنون با توجه به اینکه رشته های قفسی ، زیر نظر فدراسیون ورزش های رزمی هستند، ایراد جدی به فدراسیون نشینان وارد است که چطور حواسشان به برگزاری این رقابت های غیر قانونی نیست و روی آنها نظارتی صورت نمی گیرد؟

 

پاسخ دهید