بزرگترین منتقد آرژانتینی نابغه بارسا:/ گلزنی مسی به ایران و نیجریه بی ارزش بود

به گزارش “ورزش سه”، ال چیرینگیتو دی خوگونس، پربیننده ترین برنامه ورزشی کشور اسپانیاست که از شبکه لاسستا پخش می شود.


برنامه ای که مجری آن جوزپ پدره دل است و از یکشنبه تا پنجشنبه با حضور کارشناسان مشهور اسپانیا روی آنتن می رود. این برنامه شب گذشته میزبان مارتین لیبرمن، مجری آرژانتینی شبکه فاکس اسپورت و بزرگترین منتقد لیونل مسی بود.


 


  


 


در برنامه دیشب، کارشناسانی چون کیم دومنک و خورخه دی الساندور از بارسلونا و نیز کارشناسان رئالی نظیر خوانما رودریگز، ادو اگیره و سرجیو سانچس حضور داشتند.


 


این برنامه از حیث مناظره بین لیبرمن و کارشناسان بارسایی، جذابیتی فوق العاده داشت و لیبرمن به دفاع از انتقادات خود از مسی پرداخت.


دومنک معتقد بود که مردم آرژانتین قدر مسی را نمی دانند و در عوض باید سرتاپای او را طلا بگیرند اما لیبرمن اعتقاد داشت که مسی هرگز نتوانسته انتظاراتی که از او می رود را در تیم ملی برآورده سازد.


 


  


 


او در بخشی از صحبت های خود گفت:« ستایش از مسی؟ چه ستایشی؟ مسی خوب بازی می کند ولی چه فایده؟ او در تیم ملی کار خاصی انجام نداده است. گلزنی در جام جهانی به ایران و نیجریه که ارزشی ندارد.


ما در سه فینال حاضر بوده ایم و مسی در آن بازی ها کاری انجام نداد و تنها مقابل شیلی کمی خوب بازی کرد. فینال جام جهانی و دو فینال کوپا امه ریکا، بهترین میادین برای مسی بود تا ارزش های خود را اثبات کند.


 


  


 


برخی می گویند آرژانتین بازیکنانی مثل ژاوی و اینیستا نداشته یا نیمار و سوارز بهترین زوج برای مسی هستند ولی مگر آرژانتین ایگواین یا دی ماریا ندارد؟


در آرژانتین هم مسی را بسیار دوست دارند و زمانی که بازی های ملی در ورزشگاه ریور پلاته برگزار می شود، فقط صدای تشویق های او به گوش می رسد اما تفاوت در اینجاست که مثلا وقتی بارسا با شکست از یووه حذف می شود، در بارسلونا کسی از مسی انتقاد نمی کند. کسی نمی گوید مسی چرا نتوانست حتی یک گل در دو بازی به یووه بزند ولی در آرژانتین از مسی به صورت اغراق آمیز تمجید نمی شود.


 


  


 


در کشور من از مسی انتظار دارند تا کمک کند آرژانتین قهرمان جهان یا کوپا آمه ریکا شود. او یک قهرمانی المپیک کسب کرده ولی آن مسابقات ویژه بازیکنان جوان است و به حساب نمی آید. از نگاه من مسی هیچ برتری خاصی به رونالدو ندارد و هر دو در یک سطح قرار دارند. حتی معتقدم رونالدو با فرهنگ تر و مودب تر از مسی است.»


پاسخ دهید