توفیق: پخش تلویزیونی مهم‌ترین بحث میزبانی است


توفیق: پخش تلویزیونی مهم‌ترین بحث میزبانی است


به خاطر همين مسئولان فيبا براي بررسي امكانات بسكتبال ايران ارديبهشت‌ماه سال آينده به تهران مي‌آيند. فدراسيون ايران بعد از سال‌ها تيرماه، شهريور و مهرماه به ترتيب با ميزباني رده زير 18 سال، فيبا چلنج و جام باشگاه‌هاي آسيا روزهاي پرهيجاني دارد. هر چند عربستاني‌ها هاكوپ خاجيريان، دبيركل فيبا آسيا، را متهم به حمايت از ايران كردند اما فارغ از دنياي سياست، فدراسيوني‌ها براي برگزاري هرچه بهتر، رايزني‌هاي‌شان را استارت زده‌اند. البته قدم اول براي ميزباني قطعي ايران، تأييد امكانات است كه فيبايي‌ها اوايل ارديبهشت ماه به خاطر بازديد از سالن 12 هزار نفري آزادي، تالار بسكتبال و هتل‌هاي ايران به تهران مي‌آيند.

اقدامات اوليه را براي برگزاري اين رقابت‌ها شروع كرديد؟
بله، قرار است من همراه محمود مشحون، رئيس فدراسيون، به لبنان برويم و در نشستي با هاكوپ خاجيريان، دبير فيبا آسيا، گزارشات خود را به او تحويل بدهيم و درباره آينده تصميم‌گيري كنيم.

نمايندگان فيبا هم براي بازديد امكانات مي‌آيند؟
بله، ارديبهشت‌ماه سال آينده، رئيس كميته مسابقات فيبا و چند نفر از افراد كميته فني براي بازديد به تهران مي‌آيند.

پس در واقع ايران آمادگي كامل براي برگزاري دارد؟
بعد از سفر لبنان و بررسي مهم‌ترين مبحث كه به تلويزيون و بخش مديا مربوط مي‌شود، راجع به سالن‌ها، هتل و ديگر امكانات صحبت مي‌كنيم. البته ما امكانات سخت‌افزاري خوبي داريم.

مسابقات فيبا چلنج و زير 18 سال آسيا در كدام سالن برگزار مي‌شود؟
سالن 12 هزار نفري ميزبان است، ضمن اينكه محل تمرينات تيم‌ها هم در سالن بسكتبال آزادي. كف سالن آن هم خريداري شده است و مشكلي بابت امكاناتش نداريم. البته برگزاري رقابت‌هاي زير 18 سال آسيا، پيش از فيبا چلنج مي‌تواند كمك شاياني به ما بكند تا نواقص و كمي و كاستي‌ها را برطرف كنيم و با دستي پر به استقبال بزرگترين رويداد بسكتبال‌مان برويم.

بخش اسپانسرينگ به كجا رسيد؟
براي اجراي هر رويداد رسمي خود فيبا درصدي از اسپانسرها را مي‌آورد. بخشي ديگر را كشور ما تقبل مي‌كند. پس بايد همه چيز به دقت انجام شود.

تمرينات تيم ملي از چه زماني به اين سالن منتقل مي‌شود؟
هنوز برنامه‌اي براي آن مشخص نكرديم. فقط بازيكنان مورد نظر درك بائرمن از 18 ارديبهشت به اردو مي‌آيند و براي انتخابي المپيك آماده مي‌شوند. بعد از آن به اطلس اسپرت و لتوني مي‌روند. سپس درباره آن تصميم مي‌گيريم.

 

پاسخ دهید