تولدت مبـارک عالیجناب…


تولدت مبـارک عالیجناب…


برانكو يك مربي جذاب و دوست‌داشتني است. كسي كه سعي مي‌كند محتاط باشد و تمركزش را از دست ندهد. يك آدم محترم و خوش‌تيپ كه راحت‌ترين صعود تيم ملي كشورمان به جام‌هاي جهاني را مديونش هستيم. تيم پرستاره‌اي را هدايت كرد اما ستاره‌هايش قدر او را ندانستند تا براي سال‌ها از ايران دور شود. بعد هم مشكلات مالياتي باعث شد راهي براي بازگشت نداشته باشد. با اين حال بالاخره پرسپوليسي‌ها پيشقدم شدند و پروفسور را به تهران برگرداندند تا هدايت يكي از جذاب‌ترين تيم‌هاي ايران را به او بسپارند.

فصل قبل، نه زماني براي رقم زدن اتفاقات بود و نه فضايي براي كار بدون حاشيه اما در اين فصل، برانكو به خوبي قابليت‌هاي فني‌‌اش را نشان داد. كافي بود به او يك دروازه‌بان تمام عيار، يك مهاجم خونخوار و بي‌رحم و دو مدافع مياني آماده مي‌داديد تا برانكو زودتر از آنچه تصور مي‌شد، پرسپوليس را به عنوان بهترين تيم ايران معرفي كند. البته او هنوز دست از تلاش نكشيده و در 9 بازي آينده به دنبال قهرماني و جبران 4 امتياز تا صدر جدول مي‌رود. در اين مدت، هر وقت با او مصاحبه كرديم، هر وقت با او يك گپ دوستانه زديم، فقط از قهرماني صحبت مي‌كرد و حتي به كسب سهميه آسيا هم راضي نبود. برانكو حتماً در بازگشت، آرزوهاي بزرگي داشت كه بايد همه‌شان را برآورده كند.

امروز تولد آقاي برانكو است. عاليجناب پرسپوليسي‌ها كه با آن شال قرمزرنگ و تيم كاملاً تهاجمي‌‌اش، دل هواداران را مي‌لرزاند. بازي‌هاي پرسپوليس نه تنها طرفداران اين تيم بلكه اهالي خانواده بزرگ فوتبال را به هيجان وامي‌دارد و اين عالي است. فوتبال ما كسي مثل برانكو را كم داشت. كسي كه با يك‌سري مهره جوان بتواند بازي‌هاي جذابي را نشان‌مان بدهد. يك مربي جنتلمن و منظم. آدم كم‌حاشيه‌اي كه دلش مي‌خواهد هميشه ايراني‌ها را خوشحال كند. او يك روز جشن ملي براي‌مان با صعود به جام جهاني‌ 2006 را ترتيب داد و حالا صحبت از قهرماني پرسپوليس مي‌كند.

آقاي برانكو، تولدت مبارك… ما اينجا نشسته‌ايم و تلاش‌هايت را مي‌بينيم. شما به فوتبال احترام مي‌گذاريد و تحت هر شرايطي تيم‌‌تان را با تفكرات تهاجمي به زمين مي‌فرستيد، شايد تيم شما در گلزني ناموفق عمل كرده باشد يا در خط دفاع، پر از روزنه‌هاي عبور باشد ولي ما از ديدن فوتبال تيم‌‌تان لذت مي‌بريم. از روز اول حامي شما بوديم و خوشحاليم استقلال به عنوان نماينده پرطرفدار را صدر جدول مي‌بينيم و پرسپوليس را زنده و سرحال. بازگشت سرخابي‌ها به جمع صدرنشين‌ها، فوتبال‌مان را جذاب كرده و به خاطر اين مسئله از شما ممنونيم.

برانكو ايوانكوويچ
متولد 28 فوريه 1954
62 ساله
شروع فوتبال: 1979 باشگاه وارتكس
پايان فوتبال: 1990 باشگاه وارتكس
كار به عنوان سرمربي در باشگاه‌هاي: وارتكس، سگستا، رجيكا، تيم ملي كرواسي (دستيار بلاژويچ)، هانوفر، تيم ملي ايران (دستيار بلاژويچ، سرمربي تيم اميد، سرمربي)، دينامو زاگرب، شانگ دونگ لیائونینگ، الاتفاق عربستان، الوحده امارات، دينامو زاگرب و پرسپوليس.

افتخارات
كسب مقام سوم جام جهاني‌ 1998 با تيم ملي كرواسي
صعود به جام جهاني‌ 2006 آلمان با تيم ملي ايران
قهرماني بازي‌هاي آسيايي 2002 با تيم ملي ايران
كسب مقام سوم جام ملت‌هاي آسيا 2004 با تيم ملي ايران
قهرماني جام غرب آسيا 2004 با تيم ملي ايران
قهرماني چلنج كاپ آسيا 2003 با تيم ملي يران
قهرماني ليگ كرواسي (2 فصل) در سال‌هاي 2007 و 2008 با باشگاه ديناموزاگرب
قهرماني جام‌حذفي كرواسي در سال 2007 با باشگاه ديناموزاگرب
قهرماني سوپركاپ باشگاه‌هاي كرواسي در سال 2006 با باشگاه ديناموزاگرب
قهرماني سوپرليگ چين در سال 2010 با باشگاه شانگ دونگ لیائونینگ
نايب‌قهرماني جام پادشاهي عربستان در سال 2012 با باشگاه الاتفاق عربستان

 

پاسخ دهید