حسن‌زاده: حرف و حدیث پشت سر استقلال زیاد بود


حسن‌زاده: حرف و حدیث پشت سر استقلال زیاد بود


شرايط اين روزهاي استقلال چطور است؟
بعد از 3 بازي كه بد بودند برتري مقابل گسترش ‌فولاد باعث شد كمي فشارها از روي تيم برداشته شود. مهم 3 امتياز بود كه شرايط تيم را تغيير دهد.

يعني با اين برد ايرادهاي فني استقلال برطرف شد؟
نه، تيم هنوز اشكال زيادي در كارش ديده مي‌شود. من معتقدم استقلال هم از لحاظ فني و هم از لحاظ حاشيه‌اي نتوانسته ضعف‌هايش را پوشش دهد.

مشكل فني استقلال چيست؟
هافبك طراح ندارد. اين تيم تا كي مي‌خواهد توپ را به كناره‌ها ببرد و روي دروازه سانتر كند؟ اين روش شناخته شده است. وقتي كسي نيست كه چند تا پاس تودر و عمقي بدهد يا جريان بازي را از اين طرف زمين به آن طرف عوض كند قطعاً مشكلاتي به وجود خواهد آمد.

و از لحاظ حاشيه‌اي؟
باشگاه نتوانسته مشكلات مالي خود را حل كند و اين مسئله روي روح و روان بازيكنان اثر نامطلوب مي‌گذارد و تيم وارد حاشيه مي‌شود.

ظاهراً هواداران هم با استقلال آشتي كردند.
من لذت بردم 80 هزار نفر را در ورزشگاه ديدم. ياد دهه 60 و 70 افتادم. جا دارد از تمامي اين هواداران تشكر كنم كه دوباره هيجان را به فوتبال برگرداندند و اميدوارم اين رويه ادامه داشته باشد.

مراسم چهلم رضا احدي هم از راه رسيد.
واقعاً انگار همين ديروز بود كه رضا فوت كرد. چقدر زود 40 روز گذشت. احدي يك بازيكن و مربي بااخلاق و انسان واقعي بود. يادم مي‌آيد من بازيكن راه‌آهن بودم و احدي هم بازيكن استقلال بود. در يك بازي از جام باشگاه‌هاي تهران استقلال 7، 8 تا به راه‌آهن زد. آخر بازي با مرحوم احدي دست دادم و خسته نباشيد گفتم. آنقدر خوشحال بودم كه شب تا صبح خوابم نبرد و با خودم مي‌گفتم رضا احدي به من دست داد. زماني كه به استقلال رفتم احدي بازيكن اين تيم بود؛ به او گفتم آقارضا من آن روز از خوشحالي خوابم نبرد كه به شما دست داده بودم؛ ايشان هم خنديد و گفت اين حرف‌ها را نزن تو خودت آدم خوبي هستي و آينده درخشاني داري.

 

پاسخ دهید