خوب نیست برای بازی ترکمنستان و گوام 20 روز لیگ را تعطیل کنیم

منصور قنبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن یادبود سید علی حسینی، بازیکن پیشین تیم فوتبال جوانان نفت تهران که پس از مرگش 40 عضو بدن او اهداء شده درباره وضعیت تیم نفت پس از صعود این تیم در جام حذفی به مرحله بعد گفت: ما امسال نوسان‌های زیادی داشتیم اما الآن به ثبات نسبی رسیده‌ایم هرچند که شرایط هنوز ایده‌آل نیست.

وی ادامه داد: البته باید در نظر داشت که ما 10-11 بازی سخت و سنگین در آسیا انجام دادیم آن هم با شرایط آب و هوایی متفاوت. به طور مثال در سرمای چند درجه زیر صفر در ازبکستان بازی می‌کردیم و دو هفته بعد باید به امارات می‌رفتیم و در گرمای بالای 40 درجه بازی می‌کردیم که این مسائل باعث می‌شد بدن بازیکنان تحلیل برود. با این همه ما سال گذشته کمترین مصدوم را داشتیم آن هم در حالی که در لیگ برتر و جام حذفی هم تا روز آخر در بورس قهرمانی بودیم.

مدیرعامل باشگاه نفت تهران تصریح کرد: با این همه امسال ما مصدومان زیادی داریم که آن هم به دلیل فشار زیاد مسابقات است. بازیکنانی مثل کارلوس سانتوز، سیدجلال حسینی، ایمان مبعلی، علیرضا عزتی، علی قربانی و … مصدومان ما هستند آن هم در حالی که هفت بازیکن هم در تیم ملی امید و بزرگسالان داریم و واقعاً این فشار مضاعف تیم ما را اذیت کرد. با این همه فکر می‌کنم در این تعطیلات اکثر مصدومان ما آماده بازی شوند. هرچند که خوب نیست برای بازی با گوام و ترکمنستان 20 روز لیگ تعطیل شود اما این تعطیلات برای تیم نفت خوب است.

قنبرزاده در مورد اینکه شنیده می‌شود علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم نفت درخواست جدایی از این تیم را به مسئولان باشگاه اعلام کرده،‌ افزود: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم چنین درخواستی به دست ما نرسیده است. بیرانوند دو فصل با ما قرارداد رسمی دارد و دیدید که چند بازی است که او در لیست 18 نفره قرار می‌گیرد اما اینکه در ترکیب باشد یا نه را کادر فنی تصمیم می‌گیرد. از طرف دیگر وحید شیخ‌ویسی عملکرد خوبی در این چند بازی داشته و حتی مقابل پدیده دو پنالتی گرفت. منصوریان، بیرانوند را دوست دارد و آن موضوع دیگر تمام شده است اما اگر این دروازه‌بان بخواهد درخواستی بدهد در چارچوب ضوابط باشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در خصوص جریمه انضباطی غلامحسین حسنوی مربی تیم نفت و علیرضا بیرانوند دروازه‌بان این تیم خاطرنشان کرد: کمیته انضباطی باشگاه در اینباره تشکیل جلسه داد و احکامی هم صادر شد که البته این احکام محرمانه و شخصی است و به خود این افراد این حکم‌ها ابلاغ شده است چرا که این مسئله یک رویه قانونی دارد. البته ما علاوه بر کمیته انضباطی کمیته استیناف هم در باشگاه داریم.

قنبرزاده در مورد اینکه گفته می‌شود حسنوی به خاطر اعتراض به بی‌پولی باشگاه و اینکه توسط یکی از مدیران تحریک شده تا در این مورد صحبت کند اما حالا همین مدیر پشت او را خالی کرده، ادامه داد: من تمایلی به رسانه‌ای شدن این موضوع نداشتم. به هر حال حسنوی در کمیته انضباطی از خودش دفاع کرده و آل اسحاق که خودش یک حقوق‌دان است این مسائل را بررسی کرده و نهایتاً هم حکمی صادر شده است که البته قصد رسانه‌ای شدن محتوای آن را نداریم.

مدیرعامل باشگاه نفت تهران درباره اینکه آیا در تعطیلات لیگ برنامه‌ای برای آماده‌سازی بازیکنان نفت در نظر گرفته شده یا نه،‌ گفت: ما آمادگی برگزاری اردو را داریم اما این مسئله‌ای که در اختیار سرمربی است و او می‌تواند تصمیم بگیرد. البته با توجه به صحبت‌هایی که انجام شده و به دلیل فشار مضاعفی که در مسابقات آسیایی بر روی تیم وجود داشته قرار است کارهای بدنسازی جدیدی نداشته باشیم و بیشتر بر روی کارهای تاکتیکی کار کنیم و به همین دلیل بحث برگزاری بازی‌های تدارکاتی بیشتر مطرح است البته ما خوشبختانه امکانات خوبی همچون سالن بدنسازی، سالن غذاخوری، زمین چمن و مسائل دیگر را در ورزشگاه اختصاصیمان داریم که می‌توانیم  کل تعطیلات را برای یک اردو در نظر بگیریم.

 

پاسخ دهید