در انتظار شگفتی


در انتظار شگفتی


شیاطین‌سرخ گرفتار شگفتی؟
شکست در دیدار رفت برابر بدترین تیم صعودکننده از مرحله گروهی برای یونایتدی‌ها گران تمام شده است. شیاطین‌سرخ به نوعی دنبال بازگرداندن آبروی از دست رفته‌شان هستند. میتیلند هم البته دست و پا بسته نخواهد بود و از آنها بعید نیست شگفتی‌ساز این مرحله باشند. در صورتی که منچستری‌ها نتوانند در اولدترافورد از پس حریف دانمارکی بربیایند، دیگر باید لوئی فان‌خال را اخراج شده دانست. البته سرمربی باتجربه هلندی منچستریونایتد نشان داده همیشه در مواقعی که حرف از خداحافظی او زده می‌شود، نتایج خوبی می‌گیرد و برای مدتی دیگر ماندنش در جمع سرخپوشان شهر منچستر را تمدید می‌کند.

تیر خلاص زنبورها
پورتو یکی از تیم‌هایی بود که شانس حضور در جمع 16 تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا را داشت اما پرتغالی‌ها امشب در آستانه حذف از لیگ اروپا هستند. خط آتش قدرتمند دورتموند به تیمی باج نمی‌دهد، حتی اگر آن تیم درون دروازه‌اش ایکر کاسیاس بزرگ را داشته باشد. شاگردان توخل در دیدار رفت دو گل به پورتو زدند و چندین گل هم نزدند تا از اکنون برای قهرمانی در لیگ اروپا اعلام آمادگی کرده باشند. اگرچه بازی در ورزشگاه دراگائو شهر پورتو چندان آسان نیست اما فرض اینکه زردپوشان آلمانی در ضدحملات نتوانند دروازه پورتو را باز کنند، سخت است، در نتیجه شانس زیادی برای راهیابی به دور بعد خواهند داشت.

لیورپول در پی گذر از باواریایی‌ها
دیدار با آگسبورگ برای لیورپول در دیدار رفت سخت‌تر از چیزی که تصور می‌شد، پیش رفت. روزنه‌های دفاعی تیم ایالت باواریا بازشدنی نبود و در نهایت دیدار رفت بدون‌گل خاتمه پیدا کرد. شانس لک‌لک‌ها برای بردن و صعود بیشتر است اما پیش از این لیورپولی‌ها نشان داده‌اند در برابر دفاع‌های بسته به مشکل برمی‌خورند. بدشانسی وانتسیرل سرمربی تیم آلمانی هم از دست دادن بوبادیا مهاجم اول تیمش و دومین گلزن برتر فصل جاری لیگ اروپاست که باعث می‌شود زهر آنها در ضدحملات گرفته شود. لیورپول در آنفیلد به راحتی از تیم باواریایی عبور می‌کند یا شگفتی رقم خواهد خورد؟

این بار نوبت تاتنهام است؟
فصل قبل فیورنتینا با حذف تاتنهام به مرحله بعدی رسید اما این فصل با توقف در آرتمیو فرانکی شانس بیشتر برای صعود را به حریف انگلیسی داده‌اند. مهاجمی مثل هری کین و هافبکی مثل کریستین اریکسن قطعاً کار بنفش‌ها را در وایت‌هارت‌لین سخت خواهند کرد اما قدرت دو تیم نزدیک به هم است و در لندن بازی پایاپایی را نظاره‌گر خواهیم بود. هر دو تیم از بالانشینان لیگ جزیره و سری A هستند و هرکدام که صعود کند، مدعی حضور در نیمه‌نهایی خواهد بود. به نظر می‌رسد بازی تاتنهام – فیورنتینا یکی از جذاب‌ترین دیدارهای امشب خواهد بود.

ناپولی می‌خواهد جبران کند
نتیجه دیدار رفت برابر ویارئال برای ناپولی هم غافلگیرکننده بود. صدرنشین هفته‌های گذشته سری A که فصل قبل در نیمه‌نهایی لیگ اروپا هم حاضر بود، این فصل کارش برای رسیدن به آن مرحله سخت‌تر خواهد بود. شاگردان ساری دو شکست در سری A و لیگ اروپا داشتند كه به نوعی آنها را در دست‌انداز انداخت. با وجود تساوی برابر میلان در هفته گذشته سری A نمایش خوبی داشتند و آماده کسب پیروزی در مقابل زیردریایی زرد هستند. شانس دو تیم برای صعود از این مرحله تقریباً برابر است.

پاسخ دهید