در سر کی‌روش چه می‌گذرد؟


در سر کی‌روش چه می‌گذرد؟


روزنامه خبرورزشی/ برانکو ایوانکوویچ را می‌توان یکی از برندگان و یکی از خوشحالان معرفی مردان تیم ملی دانست! آقای کی‌روش، بار دیگر مهر تأییدی زد هم بر سلیقه و پسند رقیب درجه اولش، جناب برانکو و هم صحه‌ای گذارد بر شیوه عمل او!
کی‌روش با انتخاب کردن محمد انصاری، گویای این واقعیت شد که چشمه استعدادهای ناب فوتبال ایران، هنوز جوشان است! کی‌روش با انتخاب کردن محمد انصاری قبول کرد که سیستم مربیگری برانکو، به اهداف دلخواه او نزدیک‌تر است! همکاری توانا برای تیم ملی!
انتخاب انصاری، گویای یک نکته دیگر هم هست: …بازیکنان نسل نو، در شرایطی نوپدیدتر، در حال تبدیل به مردانی محکم‌تر و بازیکنانی چندوجهی‌ترند!
دفاع تیم ملی به تبع از نیازهایی که دارد، هم در حال جوان‌تر شدن است و هم در راه چالاک‌تر شدن گام برمی‌دارد! سیدجلال حسینی، در کنار خود بازیکنانی خواهد داشت که قابل اعتمادند و قابل اتکا! انصاری از این دست بازیکنان است! دنباله سردار آزمون، اما در خط دفاع!
سردار، روز به روز بلندتر می‌پرد! سردار روز به روز قوی‌تر بازی می‌کند! سردار این حکایت واقعی را باز می‌گوید که استعداد ایرانی، اگر توأم شود با آموزش سیستماتیک، استعداد ایرانی اگر برخوردار شود از شیوه‌های درست آموزش، غوغا می‌کند!
آیا در بازی سردار آزمون، اصول و گوشه‌های فوتبال ایرانی بارز نیست؟ آیا در بازی سردار آزمون، نتیجه و تأثیر آموزه‌های فوتبال متدیک روسی که هنوز هم نمی‌تواند یک فوتبال مدرسه‌ای اروپایی محسوب شود، برجسته و نشاندار نیست؟
سردار، از ترکمن‌صحرا این غوغا را به‌پا می‌کند! تصور کنید و تصور کنیم که همه بچه‌های ایران‌زمین، برخوردار شوند از مزیت‌هایی که در بچگی نصیب سردار شد! تصور کنید و تصور کنیم که استعداد ایرانی، واقع شود در معرفی اسلوب و شیوه‌های رایج در فوتبال جهان! هر سال چند سردار و هر سال چند ستاره پدید می‌آید؟
با همه دل، با تمام وجود، منتظریم که سردار را در نبرد با گرگ‌های بایرن‌مونیخ ببینیم! در لیگ باشگاه‌های اروپا!
در سر آقای کی‌روش چه می‌گذرد؟ او را می‌بینیم که یک‌جا به جوانگرایی گرایش دارد همه‌جانبه! هم مهدی ترابی را زیر پوشش گزینش‌های خود قرار می‌دهد، هم سعید آقایی را و هم محمد انصاری را!
جای دیگر کی‌روش را می‌بینیم که عصای تجربه را در دست دارد و مردان کهنه‌کاری چون «آندو» و یا مسعود شجاعی را به جوان‌ترهایی نظیر سروش رفیعی و کمال کامیابی‌نیا ترجیح می‌دهد! در مخیله کی‌روش چه می‌گذرد؟ مرد سرد و گرم دیده، کجای پیچش مو را می‌بیند؟ تکنیک فانتزی‌بازانه سروش و بازی قلدرانه کامیابی‌نیا، در کدام لحظات است که به اندازه تجربه آندو، خشونت ذاتی آندو، بازی تخریبی آندو، نمی‌ارزد؟
یا خونسردی گاه افراطی شجاعی و حفظ توپ فردی و نیز منطقه‌ای او! در دل آقای کی‌روش یک خبرهایی است و نیز در سر او، افکاری ویژه وجود دارد! او پر است از بیم و امید! او لبریز است از تردید و یقین! کی‌روش باوری دارد شک‌زده! کی‌روش امیدوار است اما بی‌خیال نیست! او مهار هر دو بازی شهریوری تیم ملی
را در دست خود می‌خواهد! یارگیری کی‌روش بر همین پایه استوار است: … مردانی توانا، ‌به هر نوع پیکار و نبردی! داشتن یک تیم چندوجهی!

پاسخ دهید