دلاوری‌: قسمت نبود المپیک بروم


دلاوری‌: قسمت نبود المپیک بروم


خودش معتقد است: «خيلي دوست داشتم يكي از مسافران المپيك باشم اما قسمت نبود ريو بروم. هفته پيش زانويم شديد درد گرفت كه پس از آزمايشات و MRI متوجه شدم رباط صليبي‌ام پاره شده است و بايد جراحي كنم. هفته آينده زمان جراحي مشخص مي‌شود و به احتمال زياد حدود 6 ماه طول مي‌كشد تا بتوانم شرايط آرماني‌ام را به دست بياورم.»بوكسور سنگين‌وزن تيم ملي حالا عجله‌اي براي برگشت ندارد‌: «آسيب‌ديدگي شديدي دارم. بعد از اردوي مشترك آذربايجان، كتفم آسيب ديد و رباط صليبي زانوي راستم مشكوك به پارگي است.

به همين دليل براي برگشت به رينگ عجله نمي‌كنم و ترجيح مي‌دهم بعد از بهبود كامل به تيم ملي برگردم. با رئيس فدراسيون صحبت كردم تا علاوه بر فيزيوتراپي، در اردو بمانم و كارهاي درماني را انجام دهم.»دلاوري به انتخابي المپيك اشاره مي‌كند‌: «سهميه در مسابقات آذربايجان سخت است. به همين دليل خيلي اميد داشتم بتوانم در مسابقات قاره‌اي چين سهميه بگيرم و اين پتانسيل را در خود مي‌ديدم اما متأسفانه مسابقات چين را هم از دست دادم.

سعي مي‌كنم اگر شرايط فراهم شود، خودم را به رقابت‌هاي آذربايجان، انتخابي المپيك، برسانم.»نايب‌ قهرمان بوكس آسيا به مشكلات مالي بوكسورها اشاره مي‌كند‌: «متأسفانه ليگ نداريم تا بخشي از مشكلات مالي ملي‌پوشان برطرف شود اما در بوكس نيمه حرفه‌اي جهان دو ليگ‌ به نام APB و WSB وجود دارد كه بوكسورها مي‌توانند براي حضور در اين ليگ رزومه خود را براي مسئولان مربوطه ارسال كنند. مسئولان اين دو سازمان براي هر بازي با بوكسورها قرارداد مي‌بندند كه 70 درصد متعلق به خود ورزشكار و 30 درصد متعلق به هزينه اياب و ذهاب، مربي و فدراسيون مربوطه است. معتقدم اين شيوه مي‌تواند به تأمين هزينه‌هاي ورزشكاران بوكس كمك كند.»

دلاوري درباره راه دشوار سهميه المپيك حرف مي‌زند‌: «ما در دو مسابقه آسيا، اقيانوسيه – چين و رقابت‌هاي آذربايجان شانس كسب سهميه داريم. البته در رقابت‌هاي آذربايجان كار دشوارتري براي كسب سهميه داريم و اين رقابت‌ها به نوعي جام جهاني‌ به شمار مي‌رود و شمار زيادي از بوكسورهاي خوب دنيا در آن حضور پيدا مي‌كنند. اميدوارم در اين دوره ملي‌پوشان مثل المپيك لندن 4 سهميه به دست بياورند.»

 

پاسخ دهید