دوران بازنشستگی دل‌بوسکه چطور می‌گذرد؟


دوران بازنشستگی دل‌بوسکه چطور می‌گذرد؟


روزنامه خبرورزشی / غزال زیاری؛ ويسنته دل‌بوسكه سرمربي موفق و پرافتخار و البته اسبق تيم ملي اسپانيا كه با پايان يافتن رقابت‌هاي يورو 2016 از سمت خود كنار رفت، حالا به عنوان يك ‌فرد بازنشسته به استراحت در كنار خانواده مشغول است.

البته دل‌بوسكه در طول اين مدت بارها اعلام كرده كه با وجود كنار رفتنش از دنياي فوتبال، هرگز از ورزش محبوبش فاصله نخواهد گرفت اما اين روزها و در حالي كه تيم ملي اسپانيا اولين اردوي آماده‌سازي‌‌اش را زير نظر جولن لوپتگي سرمربي جديد تيم و جانشين دل‌بوسكه برگزار كرده است، دل‌بوسكه و همسرش عزم سفر كرده‌اند.

با اتمام رقابت‌هاي يورو دل‌بوسكه حس كرد كه زمان بازنشستگي فرا رسيده و تصميمش را به رئيس فدراسيون اسپانيا اعلام كرد. اين در حالي بود كه ويار (رئيس فدراسيون) به دل‌بوسكه پيشنهاد كرد كه در سمتش باقي بماند ولي حرف دل‌بوسكه يك كلام بود. او در ماه ژوئن گذشته براي هميشه از دنياي مربيگري خداحافظي كرد. ماجراجويي او در دنياي مربيگري بيش از 30 سال به طول انجاميد.

تابستان امسال دل‌بوسكه متفاوت با تمام تابستان‌هاي ديگرش است. ديگر خبري از سفرهاي فوتبالي، تماس‌هاي پي‌درپي تلفني و جلسات متعدد نيست. او حالا با خيال راحت با خانواده به لب ساحل مي‌رود و در جمع خانواده به استراحت مشغول است. حالا به جاي توني گرانده، دستيارش در تيم ملي، همسرش و فرزندانش را مي‌بيند و ماه آگوست را در سن پدروي مالاگا، ييلاق تابستاني‌شان در كمال آرامش به تفريح كردن پرداخت. البته دل‌بوسكه به اين سبك زندگي هم عادت ندارد و قطعاً زمان زيادي خواهد برد تا به اين مدل زندگي عادت كند. او براي پر كردن وقت‌هاي خالي‌‌اش به سراغ روزنامه‌هاي ورزشي و سياسي مي‌رود و گاهي هم به ورزش كردن مي‌پردازد. بعضي وقت‌ها با دوستانش تنيس‌ بازي مي‌كند و آهنگ گوش مي‌كند. زندگي جديدي براي دل‌بوسكه آغاز شده‌‌‌؛ خداحافظي با نگراني‌هاي ورزشي و كاري و استقبال از مسئوليت‌هايش به عنوان همسر، پدر و پدربزرگ. البته همه اين‌ها، باعث نمي‌شود تا او نوستالژي كاري‌‌اش در دنياي فوتبال را كنار بگذارد و نيم‌نگاهي هم به اخبار روز فوتبال دارد. ترك اين عادت سخت است چون دل‌بوسكه 48 سال از عمرش را در دنياي فوتبال سپري كرد. در ابتدا به عنوان بازيكن، 5 قهرماني در لاليگا و4 قهرماني در جام‌حذفي كسب كرد و سپس در عرصه مربيگري افتخارات به مراتب بيشتري را كسب كرد.پاسخ دهید