دیگو جیاچینو: در مقابل تیم های طراز اول دنیا حرفی برای گفتن داریم

 دکتر دیگو جیاچینو، مربی بدنساز تیم ملی فوتبال درباره اینکه تا چه حد عملکرد وکارایی بازیکنان در سطح بالا در تیم ملی ایران اهمیت دارد، گفت: هدف اصلی ما جمع آوری بهترین اطلاعات در مورد بازیکنانمان است تا اینکه به بهترین نتایج رسیده و بهترین تصمیمات را در موقیعت های مختلف بگیریم.
او گفت: ما سعی داریم حداکثر بار تمرینی فردی را روی بازیکنان شناسایی کنیم. در واقع بار تمرینی کلی را برای گروه تعیین می کنیم و سپس بار تمرینی فردی را با سوابق بازیکن مقایسه کرده تا پروفایل آنها را بهتر تعریف و عکس العمل ها و تکامل آنها را پیش بینی کنیم. برنامه ما این است که کار را برای بازیکنان ملی باشگاههای ایرانی و بازیکنان لژیونر تیم ملی که در اروپا بازی می کنند، تنظیم و سازگار نماییم که معمولا بازیکنان در شرایط و شدت متفاوتی کار می کنند. بنابراین تمام این کارایی های سطح بالا برای برنامه ریزی و بهترین تصمیم حیاتی هستند.
مربی بدنساز تیم ملی در ادامه درباره اینکه چگونه این فرصت را بدست آوردید که که برای نخستین بار با تیم ملی کار کنید، بیان کرد: کارم را با تیم ملی ایران و کارلوس کی روش پیش از جام جهانی برزیل آغاز کردم. او برای دستیابی به این اقدام علمی در کار تیم ملی من را دعوت کرد. معتقدم که ما توانستیم تا شرایط عمومی بازیکنان را ارتقاء بخشیده و همچنین آنها را به جهت رشد در حرفه خود کمک کنیم. به عنوان مثال ما امروزه بازیکنان بیشتری در اروپا داریم و بدون شک به عنوان تیم، ما شرایط بهتری را ساخته ایم که در مسابقه با سایر تیمهای ملی طراز اول (دنیا) حرفی برای گفتن داریم.
او در ادامه نظرش را خصوص شور و اشتیاق هواداران ایرانی باور نکردنی بیان کرد و گفت: من اهل آرژانتین هستم و از کشوری می آیم که اشتیاق زیادی برای فوتبال در آنجا وجود دارد. من پیش از این هیچ وقت در آسیا کار نکرده بودم اما آنچه که دیدم، اشتیاق باورنکردنی از سوی هواداران ایرانی بود، شور بی نظیر در هواداران ایرانی است که تیم ملی خود را تشویق و حمایت می کنند. این یک امتیاز و مزیت است که درون زمین باشی و فضای ویژه فوتبال ایرانی را تجربه کنی.
او در پایان در خصوص اینکه نظرش در مورد کار با کارلوس کی روش چیست، گفت: با توجه به دانش ، عملکرد و حرفه ایشان در فوتبال ، این هم یک تجربه بی نظیر است. حرفه ای گری و خواسته های ایشان همه ما را به سمت انجام بهترین کارها و روز به روز بهتر شدن پیش می برد.

256 41

 

پاسخ دهید