رزبرگ: جنگ من و لوئیس جنگ سختی است


رزبرگ: جنگ من و لوئیس جنگ سختی است


روزنامه خبرورزشی / کارن فیروزی؛ رقابت‌هاي گرندپري بلژيك، سيزدهمين مرحله از دورهاي گرندپري اين فصل فرمول يك، در شرايطي به پايان رسيد كه نيكو رزبرگ، راننده آلماني تيم مرسدس بنز دوباره خودش را به صدر جدول نزديك كرد و حالا مجدداً تبديل شده به جدي‌ترين رقيب لوئيس هميلتون در راه رسيدن به قهرماني. رزبرگ يك ساعت و 44 دقيقه و 51 صدم‌ثانيه مسير اين مسابقه را طي كرد و در نهايت توانست براي ششمين بار در اين فصل برنده يكي از گرندپري‌ها شود.

نيكو در حالي به عنوان اولي در پيست «اسپا» رسيد كه رقيب و هم‌تيمي‌‌اش يعني لوئيس هميلتون كار را در پل پوزيشن از جايگاه 21 شروع كرد ولي لوئيس بريتانيايي كه نمي‌خواست اجازه دهد فاصله‌‌اش با نفر دوم جدول رده‌بندي از چيزي كه هست بيشتر شود با نمايشي جالب توجه خودش را در نهايت به رتبه سوم رساند و بالاخره روي سكو رفت. با اين حال الان اتفاق جالبي افتاده‌؛ اختلاف امتياز لوئيس هميلتون به عنوان پيشتاز اين رقابت‌ها در فاصله 8 دور مانده به پايان رقابت‌هاي اين فصل فرمول يك، با نيكو رزبرگ رده دومي به 9 امتياز ناچيز رسيده است! اين بدان معني است كه لوئيس اگر يك اشتباه ديگر كند ممكن است صدر جدول را از دست بدهد و در نهايت در راه رسيدن به يك قهرماني ديگر در دنياي فرمول يك ناكام بماند.

كار سختي نداشتم
نيكو رزبرگ بعد از قهرماني در بلژيك توانست در مجموع دوران حرفه‌اي‌‌اش، براي بيستمين بار فاتح يكي از دورهاي گرندپري شود. او البته در صحبت‌هاي بعد از مسابقه‌‌اش به اين موضوع اشاره كرده كه نبودن لوئيس هميلتون در خطوط پيشتاز كمك زيادي به قهرماني‌‌اش در پيست اسپا كرده. رزبرگ البته مي‌گويد كه براي رقابت آينده‌‌اش روزهاي سختي را متصور است.

* گرندپري عجيب و غريبي بود كه حوادث مختلفي در آن رخ داد ولي براي تو همه چيز خوب پيش رفت.
واقعاً از نتيجه‌اي كه به دست آمد خوشحالم. الان متوجه شده‌ايم كه در رقابت كردن مي‌توان نااميد بود و البته مي‌توان اميد زيادي هم داشت. به همين فرستاپن و نتايجي كه گرفته نگاه كنيد. او مي‌تواند سالي ديگر يكي از اميدهاي اصلي قهرماني باشد‌؛ هنوز جوان است و سال‌هاي زيادي پيش‌رو دارد. بايد به لوئيس هم بگويم «براوو» چون او از خط آخر شروع كرد و خودش را روي سكو رساند.

* بايد درباره لوئيس كمي صادقانه حرف بزنيم. واقعيت اين است كه نبودش در خطوط اوليه كار را براي تو راحت كرده، درست است؟
خب اين موضوع واضح است كه كارم راحت‌تر بود ولي از چيزي كه مطمئن هستم اين است كه لوئيس خودش را مهيا مي‌كند تا هر طور شده در پيست مونزا (ايتاليا)، كه هفته آينده رقابتش برگزار مي‌شود، دوباره نفر اول شود. در ايتاليا، مثل هميشه، جنگ سختي خواهيم داشت.

* در پيست بلژيك همه چيز تحت كنترل خودت بود؟
بله، به دو دليل: اول اين‌كه ماشين فوق‌‌العاده‌اي داشتم و دوم اين‌كه لوئيس هم در خطوط پيشتاز نبود. واضح است كه براي من مسابقه خيلي سختي نبود. خيلي زود با سرعت كارم را شروع كردم ولي دنيل (ريكياردو) هم به همان سرعت توانست من را تحت فشار بگذارد به ويژه وقتي كه او از لاستيك‌هاي نرمش استفاده كرد. به غير از اين مورد ديگر همه چيز تحت كنترل من بود.

* از اين‌ ناراحت نشدي كه فقط 10 امتياز بيشتر از لوئيس هميلتون گرفتي؟
نه، از رقابتي كه داشتم راضي هستم. من مسابقه را بردم و كارم را انجام دادم‌؛ همين براي من مهم بود. كلاهم را هم به احترام لوئيس كه كار زيبايي انجام داد برمي‌دارم.پاسخ دهید