ساهاکیان: با قهرمانی، شایستگی بسکتبال را اثبات می‌کنیم


ساهاکیان: با قهرمانی، شایستگی بسکتبال را اثبات می‌کنیم


به گزارش خبرورزشی/ پریسا غفاری: رقابت‌هايي كه 37 سال علاقه‌مندان به اين رشته منتظر آن بودند. حال اين پيكارها با ديدار تيم‌هاي ايران و قطر در سالن 12 هزار نفري آزادي رقم مي‌خورد. مسابقه‌اي كه حضور خيل هواداران را مي‌طلبد. اوشين ساهاكيان، كاپيتان دوم تيم ملي، هم در اين باره معتقد است: «يكي از آرزوهاي بسكتبال و بازيكنان ايران برآورده شده است و اميدواريم مردم با حضور پرشورشان ما را در اين رويداد بزرگ همراهي كنند تا با يكديگر روز 28 شهريور جام قهرماني را بالاي سر ببريم.»
* از شرايط تيم و اردوها بگوييد.
تيم در شرايط بسيار خوبي به سر مي‌برد. با استراحت دو هفته‌اي كه بعد از انتخابي المپيك در ايتاليا پشت‌ سر گذاشتيم، سه هفته‌اي است كه اردوهاي خوبي را برگزار كرديم. هر چند تمرينات سنگين است ولي با استراحت‌هاي يك وعده صبح يا عصر ريكاوري‌هاي خوبي انجام مي‌دهيم و تيم روز به روز هماهنگ‌تر از قبل مي‌شود.
* شنيده‌ايم سيستم‌هاي تيم تغيير پيدا كرده است.
به هر حال هر تورنمنتي شرايط خاص خود را دارد و سرمربي برنامه‌هاي ويژه خود را براي آن دارد. تنها مي‌توان گفت در سيستم‌هاي حمله سرعتي تاكتيك‌هاي ويژه‌اي اضافه شده است، آن هم با 4 و 5 آپشن جديد.
* عدم تمرين تيم در سالن 12 هزار نفري به ضرر نخواهد بود؟
متأسفانه شرايط هنوز مهيا نشده است. ايراداتي دارد كه گويا در اين چند روز برطرف مي‌شود. اميدوارم زودتر اين كار انجام شود چراكه حسن ميزبان به سالن و محل مسابقه‌‌اش برمي‌گردد.
* آيا ممكن است در همين سالن خود فدراسيون همانند جوانان، بازي‌ها برگزار شود؟
اين مسئله كاملاً منتفي است. چون با فيبا هماهنگ شده است و نمي‌توان غير از آن رفتار كرد.
* شرايط تيم‌هاي همگروه را چطور ارزيابي مي‌كنيد؟
قطري‌ها هميشه از بازيكنان تابعه استفاده مي‌كنند. ضمن اينكه طبق ليست اعلام شده با تمام قوا به تهران مي‌آيند. اين تيم هميشه خطرناك است و نمي‌توان از پيش خود را برنده دانست. ضمن اينكه بازي اول دو تيم است و هميشه نخستين ديدار كار را براي هر تيمي سخت مي‌كند اما ما اميدوار هستيم كه با ارائه بازي خوب، آسيا چلنج را با برد خوب آغاز كنيم اما عراقي‌ها هم تيم فيزيكي و قدرتمندي دارند. هر چند از لحاظ تجربه سابقه زيادي ندارند اما هميشه ديدار عراق و ايران حساسيت‌هاي خاصي دارد و اتفاقات ويژه‌اي در آن مي‌افتد. آنها مقابل ما بسيار پرانگيزه هستند.
* بعد از ساليان سال ميزبان اين رويداد بزرگ هستيم، براي شما اين مسابقات چه وجهه‌اي دارد؟
هميشه آرزو داشتم در ايران و بين خود مردم كشورم بازي كنم. مردمي كه از راه دور و نزديك به سالن مي‌آيند و با حضورشان مايه دلگرمي هستند. حمايت‌هايشان به ما قوت قلب و انرژي برد مي‌دهد. اميدوارم كه ما را تنها نگذارند.
* در كل چه نتيجه‌اي را براي تيم ملي در آسيا چلنج پيش‌بيني مي‌كنيد؟
فكر مي‌كنم اولين دوره آن باشد و شايد چين به ‌خاطر ميزباني‌‌اش در جام جهاني‌ 2019 با تيم دوم به تهران بيايد ولي مطمئناً ساير تيم‌ها به ‌خاطر تأثيرگذاري رنكينگ اين رقابت‌ها در ميزباني‌هاي آينده با دست پر به تهران مي‌آيند. ضمن اينكه به ‌خاطر سابقه ايران در قهرماني‌هاي اين قاره هميشه تيم‌ها برابر ما مدعي ظاهر مي‌شوند. ما مي‌خواهيم با قهرماني‌مان خاطره سال گذشته را در جام ملت‌ها پاك كنيم و با نمايش يك بسكتبال زيبا دوباره روزهاي خوب را به‌ خاطر بياوريم. تمرينات سنگيني را انجام داده‌ايم و روزهاي سختي را گذرانده‌ايم اما حال مي‌خواهيم با قهرماني دل مردم را شاد كنيم.
* طبق معمول تبليغات خوبي براي اين پيكارها صورت نگرفته است.
بله ولي فكر مي‌كنم با توجه به حضور ديروز عكاسان در سالن تمرين، تبليغات بر روي بيلبوردها و تلويزيون از اين هفته آغاز شود. مطمئن هستم مردم همانند جوانان ما را تنها نمي‌گذارند.
* صحبت پاياني…
هدف بائرمن، سرمربي تيم، كادر فني و همه بازيكنان، قهرماني است. فقط اميدوارم بتوانيم شايستگي‌هاي بسكتبال را به اثبات برسانيم و از مردم انتظار داريم با دادن روحيه مثبت ما را در رسيدن به اهداف‌مان تقويت كنند. منتظر همه آنها در آزادي هستيم.

 

 

پاسخ دهید