سجادی: استقلال و پرسپولیس بدون مدیرعامل، سهمیه آسیا گرفتند!/ دلیلی ندارد در هر موضوعی دخالت کنیم


سجادی: استقلال و پرسپولیس بدون مدیرعامل، سهمیه آسیا گرفتند!/ دلیلی ندارد در هر موضوعی دخالت کنیم


به گزارش خبرورزشی، نصرالله سجادی در مورد دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل قطر در مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 اظهار داشت: اسحاق جهانگیری روز گذشته در تمرینات تیم ملی حاضر شد و با بازیکنان صحبت کرد. تعابیری که کاپیتان و سرمربی تیم ملی به کار بردند، جالب بود. حتی کی‌روش به شوخی به جهانگیری گفت «شما یار دوازدهم ما هستید. می‌توانم یکی از بازیکنان را خط زده و شما را جایگزین کنم.»

وی ادامه داد: حضور جهانگیری در اردوی تیم ملی به‌موقع بود چرا که جام جهانی برای ما مهم است. بازی اول همیشه بازی مهمی محسوب می‌شود. ورزشکاران ما آماده هستند و روز گذشته هم روحیه‌شان مضاعف شد. امیدوارم با رایگان شدن مسابقه تماشاگران زیادی به ورزشگاه بیایند. حضور مردم برای تیم ملی مهم است. در گروه آسانی قرار نگرفته‌ایم اما تیم خوب و جوانی داریم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که چه زمانی قرار است مدیران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس معرفی شوند، تصریح کرد: این دو باشگاه بعد از فراز و نشیب چند سال اخیر که طبیعی هم بود حالا به آرامش رسیده‌اند و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم کسب کرده‌اند. این اتفاق با همین سرپرستی رخ داده است.

سجادی در مورد اینکه رضا افتخاری، سرپرست باشگاه استقلال فعلاً حق امضا ندارد، خاطرنشان کرد: امضای او معرفی شده اما باید مسیری در وزارت دارایی طی شود که طبیعی است. من بارها گفته‌ام هیئت مدیره در مورد انتخاب مدیرعامل تصمیم بگیرد. همیشه سعی من این بوده اختیار قانونی دو باشگاه را به آنها گوشزد کنم. درست است از نظر قانونی این دو باشگاه در اختیار وزارت ورزش هستند اما دلیلی ندارد در هر موضوعی دخالت کنیم.

وی با اشاره به بازنشسته بودن بهرام افشارزاده گفت: به دلیل قانونی که از اردیبهشت ابلاغ شده طبیعی بود افشارزاده نتواند به کار خود ادامه دهد. قرار است این قانون را در مدیریت‌های دیگر هم اعمال کنیم. برای این موضوع سقف زمانی داریم. دیگر کسی نمی‌تواند از دولت به دلیل بازنشسته بودن مجوز بگیرد. این اختیار حتی از دولت هم سلب شده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در پایان درباره هدف وزارت ورزش و جوانان از انتشار قراردادهای مالی بازیکنان استقلال و پرسپولیس چه بود، تأکید کرد: قبلاً‌ گفته بودیم رقم قراردادها نباید از یک مبلغی بیشتر باشد. با این موضوع برخورد می‌کنیم و فدراسیون فوتبال را موظف می‌کنیم تا قراردادی بیشتر از سقف مورد نظر را قبول نکنند.

 

پاسخ دهید