سردار آزمون اولین خرید مشیری برای اورتون


سردار آزمون اولین خرید مشیری برای اورتون


بنابر اين گزارش هواداران اورتون پس از يك دهه انتظار براي حضور يك سرمايه‌گذار در تيم محبوب خود از اين اتفاق خوشحالند و اميدوارند كه با حضور اين ايراني ميلياردر، اورتون بتواند طي 10 سال آينده خود را به جمع 4 تيم برتر ليگ جزيره برساند.

بنابر اعلام سايت‌هاي هواداري اورتون، اين ايراني مقيم لندن به شدت به فوتبال به خصوص به تيم اورتون علاقه‌مند است و به همين دليل براي خريد سهام اين باشگاه سهام آرسنال را واگذار كرده تا بتواند از توان اجرايي بيشتري در تيم جديد خود برخوردار شود. بنابر اين گزارشات مشيري پشت پرده پيشنهاد آرسنال به مهاجم ايراني حاضر در فوتبال روسيه بود اما در نهايت به علت عدم اختيارات كافي در آرسنال موفق به انتقال سردار آزمون از روبين‌كازان روسيه به آرسنال انگليس نشد اما حالا با توجه به خريد 9/49 درصد سهام اورتون و تبديل شدن به سهامدار عمده اين تيم، انتظار مي‌رود مهاجم جوان ايراني به اولين خريد فصل آينده اورتون تبديل شود.

گزارش ميرر درخصوص خريدار ايراني اورتون
فــرهاد مشيري سرمايه‌دارتر از صاحب ليورپول

يك ايراني 9/49 درصد از سهام اورتون را خريداري كرد. در پي اين خبر سايت ميرر در گزارشي به معرفي فرهاد مشيري اين ايراني ميلياردر پرداخت. ميرر در اين گزارش آورده است: پس از يك دهه انتظار هواداران اورتون براي يك سرمايه‌گذار، سرانجام باشگاه اعلام كرد فرهاد مشيري ميلياردر ايراني از اين پس سهامدار عمده اين باشگاه خواهد بود اما فرهاد مشيري كيست؟ بنا بر گزارش «فوربس» سرمايه او بيش از 3/1 ميليارد پوند است و بنابر گزارش «ليورپول اكو» او در بسياري از شركت‌هاي روسي و انگليسي سهامدار است.

علاقه اين ايراني 60 ساله به اورتون باعث شد تا او سهام خود در آرسنال را به شريك خود عليشير عثمانوف بفروشد. مشيري داراي شهروندي هر دو كشور ايران و انگليس است و داراي سهام شركت‌هايي چون شركت فولاد روسي «متال اينوست» و همچنين شركت اپراتور تلفن «مگافون» و بنا بر اعلام فوربس سرمايه او حتي از سرمايه جان هنري صاحب اصلي ليورپول هم بيشتر است.

مشيري پس از تعطيلي در لندن به عنوان يك حسابدار خبره براي چندين شركت كار كرده است. مشيري كه بيشتر اوقات خود را در لندن و موناكو سپري مي‌كند، در سال 2011 به بلومبرگ بيزينس گفته بود: «پدر و مادر من در سال 1979 ايران را ترك كرده بودند، پدر من يك دكتر ارتش و سپس يك قاضي ارشد نظامي بود و مادر من هم در چاپ و نشر كيهان كه به لندن منتقل شده است، فعاليت داشت.»

 

پاسخ دهید