سیمئونه: به کریس تبریک می‌گویم ولی از نظر من، گریزمن بهترین است


سیمئونه: به کریس تبریک می‌گویم ولی از نظر من، گریزمن بهترین است


روزنامه خبرورزشی / غزال زیاری؛ ديگو پابلو سيمئونه، سرمربي آرژانتيني اتلتيكومادريد، در صحبت‌هايي كه در روزنامه آس منتشر شده به آناليز شرايط تيمش و شاگردانش پرداخته و در عين حال در مورد برخي مسائل حاشيه‌اي از جمله اهداي جايزه بهترين بازيكن سال اروپا به كريستيانو رونالدو نيز صحبت كرده است. در اينجا مي‌توانيد گزيده‌اي از اين صحبت‌ها را مطالعه كنيد.

* در تركيب اصلي تيم‌تان تغييراتي مي‌دهيد؟
ما بهترين‌ها را براي هر بازي انتخاب مي‌كنيم. كمتر شده كه 11 بازيكن اصلي تيم‌مان در بازي‌هاي مختلف تكراري باشند. با توجه به ويژگي‌هاي بازي، بهترين گزينه‌ها را انتخاب مي‌كنيم. الان اين فرصت را داريم كه از متغيرهاي مختلفي بهره ببريم.

* فكر مي‌كنيد كريس شايسته كسب جايزه بهترين بازيكن سال اروپا بود؟
هميشه افراد، جوايز را بر اساس شايستگي‌هايشان مي‌برند. به كريس تبريك مي‌گويم. يك بار ديگر عملكرد گروهي به پتانسيل فردي ترجيح داده شد. قطعاً قهرماني در چمپيونزليگ و يورو، او را در اين جايگاه قرار داد ولي بدون هيچ ترديدي براي من گريزمن بهترين است. متأسفانه او نتوانست قهرمان ليگ قهرمانان اروپا و يورو شود اما شايستگي‌هاي تيمي، به صورت عادلانه‌اي به مهارت‌هاي فردي ترجيح داده مي‌شوند و به همين خاطر كريس به شايستگي اين جايزه را برد.

* نظرتان در مورد قرعه‌كشي ليگ قهرمانان اروپا چيست؟
در اين باره صحبت مي‌كنيم اما بازي‌هايمان در لاليگا را فراموش نمي‌كنيم. ليگ قهرمانان اروپا هميشه پيچيده است و همه حريفان مهم هستند‌؛ چه بايرن، چه آيندهوون و چه روستوف. از حريفان‌مان خوشم مي‌‌آيد. ما تيمي هستيم كه در سختي و فشار و حريفان سرسخت خوب جواب مي‌دهيم.

* تيم‌تان موقعيت زياد خلق مي‌كند ولي كم گل مي‌زند. نگران اين موضوع نيستيد؟
مقايسه كردن‌ها هيچ وقت خوب نيستند. پارسال مقابل لاس‌پالماس موقعيت زياد خلق نكرديم و بازي را يك بر صفر برديم. در يك بازي ديگر موقعيت زياد خلق كرديم ولي نتوانستيم ببريم. مهم اين است كه حال تيم خوب باشد و فشرده بازي كند و شرايط تغيير بازي را داشته باشد.

* از بازگشت گريزمن بگوييد.
او بازيكن سرنوشت‌سازي است و قطعاً يكي از سه بازيكن برتر دنياست. اميدواريم كه در اين فصل هم بهترين او را ببينيم. در عملكرد او شكي نداريم. اميدواريم كه گريزمن به حركت در همين مسير ادامه دهد. او بازيكني است كه از نظر تهاجمي تيم ما را يك گام بزرگ به جلو مي‌برد.

* خريدهاي ديگري در بازار تابستاني خواهيد داشت؟
مديران تيم با ما همكاري مي‌كنند و با هم در حال بررسي هستيم كه از چه نظراتي مي‌توانيم تيم را تقويت كنيم. بايد ببينيم كه چه گزينه‌هايي در بازار هستند كه مي‌توانند تيم را بهتر كنند و ما در فكر خريد چه گزينه‌هايي هستيم.پاسخ دهید