شادی در اردوی سرخ‌ها با پنالتی علیپور؛/ گزارش زنده؛ پرسپولیس 1-استقلال 0

به گزارش “ورزش سه”، شاگردان برانکو ایوانکوویچ بعد از برد روحیه بخش در جام حذفی برابر نفت و فراموشی کنار رفتن از لیگ قهرمانان آسیا، امروز با روحیه مضاعفی در ورزشگاه آزادی از استقلال میزبانی می‌کنند و در تلاش هستند با جبران باخت دور برگشت سال قبل و کسب سه امتیاز از کورس مدعیان بالای جدول عقب نمانند و به رده دوم صعود کنند ولی در آن طرف میدان هم آبی پوشان هم بدون توجه به جایگاه سیزدهمی خود آمده‌اند تا برخلاف آمار این فصل نتیجه قابل قبولی به دست بیاورند و این دیدار حساس را با برد پشت سر بگذارند.گزارش لحظه به لحظه از اتفاقات دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال تهران را در همین صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:هفته دهم لیگ برتر؛ ساعت 16:40؛ تاریخ: 96/08/04

استادیوم آزادی/ تماشاگر: 85 هزار نفر

داور: بیژن حیدری؛ کمک‌ها: رضا سخندان، سعید علی‌نژادیان و پیام حیدری؛ کمک داور ذخیره: تورج عیوض‌محمدی./ ناظر داوری: اسماعیل صفری/ ناظر ویژه داوری: فریدون اصفهانیان.


 


پرسپولیسعلیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، سید جلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، بشار رسن، وحید امیری، علی علیپور و گادوین منشا.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ


استقلال تهرانسید حسین حسینی، سید مجید حسینی، روزبه چشمی، وریا  غفوری، میلاد زکی‌پور، فرشید باقری، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی و علی قربانی.

سرمربی: وینفرد شفر


 


اخطارروزبه چشمی(21) از استقلال


محسن ربیع خواه(34) از پرسپولیس


 


شرح گلپرسپولیس 1 – استقلال 0 (دقیقه 22: علی علیپور): علیپور خلاف جهت حسینی توپ را به سمت راست دروازه زد تا گل اول بازی برای پرسپولیس به ثمر برسد.


 لحظات حساسدقیقه 1: شجاعیان در میانه زمین با دست ماهینی را متوقف کرد تا نخستین خطای بازی ثانیه‌هایی بعد از دقیقه اول گرفته شود.

دقیقه 3: شجاعیان با نفوذ از سمت راست زمین برخوردی با انصاری کرد که به اعتقاد حیدری خطایی رخ نداد اما هافبک استقلال اعتراض زیادی به این صحنه داشت.

دقیقه3: ارسال پای چپ حیدری به ربیع‌خواه برخورد کرد تا کرنر اول دربی 85 برای استقلال به ثبت برسد.

دقیقه 5: قربانی در برخورد با انصاری نقش بر زمین شد و اعتقاد به خطای پنالتی داشت که حیدری دستور به ادامه مسابقه داد.

دقیقه 6: غفوری بعد از توپ‌گیری چشمی از علیپور، به حیدری پاس داد تا او با پاس در عمق چیپ عالی، اسماعیلی را در موقعیت خوبی قرار دهد اما پاس در عرض او را حسینی با دفع ناقص برگشت داد که در ادامه نیز پاس قربانی حاصلی در پی نداشت و دور شد.


 دقیقه 11: ارسال تند و تیز ابراهیمی از روی ضربه آزاد سمت راست زمین را بیرانوند بالاتر از همه دفع کرد.


دقیقه 13: بعد از ارسال رسن، منشا دخالتی روی توپ داشت و در ادامه نیز شوت خلیل‌زاده به مدافعان استقلال برخورد کرد و دور شد.

دقیقه 13: دفع ناقص قربانی نزدیک بود کار دست استقلال بدهد که حسینی در دو مرحله توپ را جمع کرد.

دقیقه 14: علیپور بعد از نفوذ به محوطه جریمه استقلال با پای چپ پاس داد که توپ به پای چشمی برخورد کرد تا حسینی با خروج از دروازه زودتر از امیری توپ را در اختیار بگیرد.


دقیقه 17: ارسال بلند امیری و ضربه سر خلیل‌زاده بعد از تیرک دوم را حسینی به راحتی از آن خود کرد.


دقیقه 21: پاس در عمق منشا، علیپور که فرار خوبی انجام داده بود را در موقعیت تک به تک با حسینی قرار داد که تکل از پشت چشمی موجب شد پرسپولیس صاحب یک پنالتی شود و مدافع استقلال کارت زرد بگیرد؛ بعد از این صحنه استقلالی‌ها شدیدا اعتراض داشتند پنالتی اتفاق نیافتاده ولی دخالت بازیکنان پرسپولیس موجب شد درگیری بین آنها اتفاق بیافتد.


دقیقه 27: بازیکنان و تماشاگران استقلال اعتقاد به خطای پنالتی داشتند که حیدری دستور به ادامه کار داد.

دقیقه 35: تعلل چشمی و حسین حسینی برای در اختیار گرفتن توپ نزدیک بود منشا را مقابل محوطه 6 قدم صاحب فرصت گلزنی کند که اشتباه آنها با دفع توپ جبران شد.

دقیقه 37: حیدری با چشم باز پاس در عمق خوبی به غفوری داد که مدافع راست استقلال کمی دیر به توپ رسید تا اوت کنار دروازه برای پرسپولیس گرفته شود.


دقیقه 42: علیپور دوباره از اشتباه خط دفاعی استقلال استفاده کرد و با سرعت به دروازه این تیم نزدیک شد اما بعد از پاس کوتاه در عرض او، مجید حسینی با تکل بلند اجازه کار به امیری نداد که البته در این صحنه پرسپولیسی‌ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.

دقیقه 43: ضربه ایستگاهی ابراهیمی بعد از برخورد به مدافعان پرسپولیس راهی کرنر شد.


پاسخ دهید