شفر: استقلالی را تحویل گرفتم که تاکتیک نداشت/ می‌خواهیم در امارات اردو بزنیم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار استقلال مقابل سپاهان در هفته پانزدهم لیگ برتر گفت: فردا بازی بسیار سخت و مهمی داریم که بازی آخر در نیم‌فصل اول محسوب می‌شود. خوشحال هستم با توجه به خطایی که روی روزبه چشمی در بازی قبل انجام شد او می‌تواند فردا بازی کند و شانس آورد. او روی خودش کار کرد تا توانست آمادگی‌اش را حفظ کند.

سرمربی استقلال افزود: سرور جپاروف هم بازگشته، بازیکنی که در دیدار قبلی دچار آسیب‌دیدگی جزیی شد و او را در بازی با پیکان تعویض کردیم. امروز بعد از تمرین تصمیم می‌گیرم که چه بازیکنانی در ترکیب بازی مقابل سپاهان قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: سپاهان را خوب می‌شناسم، در واقع من تمام تیم‌ها را می‌شناسم چون آنها را ارزیابی و آنالیز می‌کنم و می‌دانم باید برابر تیم‌ها چه کار کنم. امیدوارم تیم من برای بازی فردا بتواند نمایش خوبی داشته باشد، مهمترین مسئله برای ما به گل رسیدن است.

شفر در خصوص اینکه چه زمانی می‌توان استقلال مدنظر او را دید، گفت: اگر فکر می‌کنید به استقلالِ من که اشاره کردید، نرسیده‌اید می‌توانید بازی‌های قبلی را ببینید، می‌توانید ببینید که استقلال در گذشته چطور بازی می‌کرده و الان چطور بازی می‌کند من از شما سوال می‌کنم آیا استقلال در فصل‌های گذشته موفقیتی داشته است؟ برای آخرین بار برایتان توضیح می‌دهم که من تیمی را تحویل گرفتم که تاکتیکی نداشت و روی بدنسازی این تیم کار نشده بود اما الان اینقدر خوب هستند که هر 11 نفر می‌توانند در داخل زمین دفاع کنند، هدف من این است که در آخر فصل جزو مدعیان قهرمانی باشیم. باید یک فوروارد خوب بخریم که واقعا نداشتیم تا با بازی‌های خوبی که ارائه می‌دهیم بتوانیم امتیاز هم بگیریم.

وی در مورد اینکه سپاهان تیمی هجومی است و چه برنامه‌ای برای مقابله این تیم دارد، گفت: مانند بازی‌های قبلی می‌خواهیم کل زمین را در اختیار داشته باشیم، آرزوی من این است که طبق برنامه‌ریزی بتوانیم به برد برسیم.

شفر در مورد عملکرد ناموفق مهاجمان این تیم در دیدارهای گذشته چه تصمیمی برای زوج خط حمله استقلال برای دیدار فردا دارد، گفت: برای بازی فردا تغییر و تعویض خواهیم داشت.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که آیا این امکان وجود دارد که مهدی قائدی فردا بتواند یک نیمه به طور کامل یا از ابتدا بازی کند، گفت: این امکان وجود دارد. من همیشه بهترین را در زمین انتخاب می‌کنم. مهمترین مسئله این است که بازیکنانی که در زمین عملکرد خوبی دارند را انتخاب می‌کنم نه کسانی که در فضای مجازی به او توجه می‌کنند. استقلال یک تیم بزرگ است و تلاش می‌کنیم که این تیم را به جایگاه اصلی‌اش برسانیم، این کار میسر نیست مگر اینکه قدرت‌مان را بیشتر کنیم. این هدف من است تا استقلال به جایگاه اصلی‌اش برگردد و از بهترین‌های آسیا باشد. برای من مهم نیست که مردم چه چیزی می‌گویند و راهم را می‌روم و همیشه این راهی را که رفته‌ام جواب داده است.

شفر در مورد اینکه پس از پایان نیم‌فصل اول چه برنامه‌‌هایی خواهد داشت، گفت: من همین‌جا هستم و 3 روز تعطیلی خواهیم داشت. من با مسئولان باشگاه صحبت کردم که یک اردوی خارجی با قیمت مناسب داشته باشیم، امکانش هست که در امارات یکسری قرارهایی داشته باشند و می‌خواهم این اتفاق بیفتد. برای اینکه بتوانیم در بازی‌های نیم‌فصل دوم و لیگ قهرمانان آسیا با قدرت ظاهر شویم، تلاش می‌کنیم تیم را دور هم جمع کرده و تلاش جمعی داشته باشیم.

زمانی که از شفر در خصوص لیست مازاد او سوال شد، مترجم سرمربی استقلال اعلام کرد که این سوال را نمی‌پرسد چرا که تنها درباره دیدار فردا سوالات پاسخ داده خواهد شد.

256 43

 

پاسخ دهید