شفر: بهترین هواداران را داریم/ کمی عصبی بودیم/ فقط یک اشتباه کردیم و باختیم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وینفرد شفر سرمربی استقلال در حاشیه تمرین این تیم گفت: تیم ما خیلی خوب بازی می‌کرد و شانس‌های زیادی برای گلزنی داشت. روز قبل از بازی گفتند پرسپولیس خوب بازی می‌کند و هماهنگ است.

او ادامه داد: نیمه دوم خوب بازی کردیم اما گل نزدیم. هر چه از زمان گذشت ما به توپ های بلند رو آوردیم و کمی عصبی بودیم. بین دو نیمه به بازیکنان گفتم می‌توانیم برنده باشیم و نتیجه را عوض کنیم اما وقتی قدر موقعیت‌هایمان را ندانستیم، کاری نمی‌شد کرد.

شفر اضافه کرد: چیزی که برای من مهم است این است که هوادارنمان چقدر اهمیت دارند. آن‌ها برایمان ایستادند و دست زدند. ما بهترین هواداران را داریم اما من واکنش منفی ندیدم. طبیعی است که همه ناراحت باشند، در رختکن هم همه ناراحت بودند.

او درباره بهتر شدن تیمش تصریح کرد: باید سریع‌تر و شدیدتر بازی کنیم. در صحنه‌ای که پرسپولیس پنالتی گرفت، مهاجم آن‌ها سریع بود و با قدرت توپ را گرفت و به سمت دروازه ما رفت. ما هم یک صحنه مشابه داشتیم که اگر اسماعیلی آن توپ را به قربانی می‌رساند، توپ گل می‌شد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. بازیکنان باید بیشتر تلاش کنند. قربانی باید بیشتر تلاش کند. او در این بازی مثل بازی قبل تلاش نکرد. فقط یک صحنه اشتباه کردیم که آن هم مهاجم پرسپولیس توپ را گرفت و پنالتی دادیم.

شفر درباره نقل قول برانکو مبنی بر شجاع بودن پرسپولیس و آمدن شانس سمت این تیم گفت: نیمه دوم ما بهتر بودیم. انصاری یک موقعیت گلزنی داشت اما از دست داد. بهتر تمرین می‌کنیم. 20 درصد باید بیشتر تلاش کنیم و موفق شویم. توپ هایی که نصیب جابر شد موقعیت‌های خوبی بود اما پرسپولیسی ها هماهنگ‌تر بودند. ما در مسیر ساختن تیم خود هستیم.

شفر درباره استفاده نکردن از چپارف در بازی دیروز توضیح داد: اگر چپاروف می‌آمد، ابراهیمی باید دفاعی می‌شد. ابراهیمی در کار پرس و تحت فشار گذاشتن حریف قوی است. ترجیح دادیم از باقری استفاده کنیم تا ابراهیمی بتواند بالاتر و جلوتر بازی کند و وظایف دفاعی با باقری باشد. می‌دانستیم خیلی پاس بلند می‌دهند همانند گلی که زدند. هافبکی می‌خواستیم که بتواند ضربات سر اول را بزند. اگر چپاروف بازی می‌کرد و ما می‌باختیم می پرسیدید که چرا سرور بازی کرد.

او همچنین گفت: مهاجم پرسپولیس توپ را نگه می‌داشت. مهاجم ما باید بیشتر یاد بگیرند که بیرون از محوطه بیاید و توپ بگیرد. هافبک‌های ما باید با آن‌ها صحبت کنند.

سرمربی آلمانی درباره نتایج سینوسی و توقعات هواداران و فرصتی که این تیم می‌خواهد تا نتایج دلخواه هواداران را کسب کند گفت: اگه در گذشته زندگی ‌می‌کنید شانسی برای آینده ندارید. من جادوگر نیستم. ما باید کار کنیم و اشتباهات را برطرف کنم. اگر قرار باشد هر تیم با مربی جدید قهرمان شود هر تیم می‌تواند قهرمان باشد. فوتبال خیلی ساده نیست. ما همیشه سعی می‌کنیم رو به جلو حرکت کنیم و اشتباهات گذشته را رفع کنیم. وقتی تیمی 8 هفته ابتدایی نتوانسته انتظارات را برآورده کند، مربی جدید نمی‌تواند که تغییر دهد. دیروز علی رغم باخت کسی اعتراض نکرد و همه تشویق کردند. بازیکنان گریه می‌کردند. ما زمان نداریم و باید خود را آماده بازی بعدی کنیم.

سرمربی استقلال درباره نقش میک مک درموت گفت: اگر آرسنال، بایرن یا منچسترسیتی را نگاه کنیم، آنها نیز مربی دارند که دستورات سرمربی را اجرا می کنند. من به میک می‌گویم که بازیکنان در تمرین چکار کنند. او نقش اجرا کننده و آماده‌سازی تمرین را برعهده دارد.

او درباره داوری داربی 85 نیز گفت: وقتی استادیوم پر است داور عصبی می‌شود و کار راحت نیست. آن‌ها به اندازه ما خطا کردند. او کارت زرد را به اشتباه به بازیکن دیگر داد و باید اخراج می‌شد. داور اشتباه کرد. همه اشتباه می‌کنند. ما هم اشتباه کردیم.
43 43

 

پاسخ دهید