شفر: کاش دربی ۲-۳ هفته دیرتر بود/ امیدوارم نتیجه غافلگیرکننده‌ای بگیریم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم‌های پرسپولیس و استقلال در چارچوب هفته دهم لیگ برتر فردا (پنج‌شنبه) دربی هشتاد و پنجم را از ساعت ۱۶:۴۰ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌کنند. وینفرد شفر در نشست خبری قبل از دربی ۸۵ تهران اظهار کرد: من ابتدا بگویم که احساس تاسف می‌کنم که یکی از بازیکنان بزرگ پرسپولیس درگذشته و به خانواده او تسلیت می‌گویم. من در نشست خبری قبلی فراموش کردم که از داوری صحبت کنم. من از شخصیت و عملکرد داور خوشحال شدم اما غافلگیر نشدم. برای داور دربی هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

فوتبال ایران در مسیر خوبی قرار دارد
او همچنین گفت: به تیم نوجوانان ایران تبریک می‌گویم که در جام جهانی خوب ظاهر شدند و فقط مقابل اسپانیا مغلوب شدند. فکر می‌کنم که خیلی به تیم اسپانیا احترام گذاشتند. فوتبال در ایران در مسیر خوبی قرار دارد.

روحیه ما روز به روز بهتر می‌شود
او درباره دربی گفت: من خیلی از این که این‌جا هستم خوشحالم. تک تک بازیکنان سخت در حال تلاش کردن هستند. ما پیشرفت و آمادگی خوبی داشتیم. ما روحیه تیمی خوبی داریم و این روحیه هر روز بیش‌تر می‌شود و از این موضوع خوشحالم. روحیه تیم این است که تلاش می‌کند و همه بازیکنان می‌خواهند که از قبل بهتر شوند.

بهتر بود دربی دو، سه هفته دیرتر برگزار می‌شد

شفر افزود: ما به اهدافمان می‌رسیم تا یک تیم خوب بسازیم. ما هر زمان که به زمین می‌رویم نمی‌ترسیم و همیشه هدفمان کسب پیروزی است. برای بازی قبلی و این بازی آماده‌سازی خوبی داشتیم و همه بازیکنان، کارهایی را که باید انجام دهند شنیده‌اند. در بازی قبل در ۲۰ دقیقه پایانی کمی بازیکنان خسته شدند. برای ما بهتر بود که دو، سه هفته دربی دیرتر برگزار می‌شد تا بیشتر آماده می‌شدیم.

تماشاگران به بازیکنان انرژی بدهند

شفر ادامه داد: بعد از دربی آخر که پرسپولیس به استقلال باخت زمان زیادی برای آماده کردن خودشان داشتند. ما در راه این هستیم که به آن مرحله برسیم. ما باید هر هفته تلاش بیشتری کنیم. می‌دانم که بازیکنان می‌خواهند پیروز شوند و ما هم آماده سازی خوبی داشتیم. مانند همه دربی‌های دیگر می‌خواهیم که هواداران از ما حمایت کنند. شاید برخی اوقات بازیکنان در طول دربی آمادگی‌شان افت کند که در این زمان تماشاگران باید به او انرژی دهند.

او افزود: این بزرگ‌ترین دربی آسیا است و خوشحالیم که این دربی را برگزار می‌کنیم. ما باید ۲۰ درصد بیش‌تر از تیم حریف خودمان را آماده کنیم تا به سطح یکسان برسیم.

امیدوارم نتیجه غافلگیرکننده‌ای بگیریم

سرمربی استقلال اضافه کرد: امروز تمرین آخر است و من زمان کافی را دارم تا با بررسی فیلم تمرین ۱۱ بازیکن نهایی‌ام را انتخاب کنم. صبح جلسه‌ای با بازیکنان داشتیم و یکسری از ویدئوها را دیدیم و متوجه شدیم که بازیکنان برای این بازی خیلی آماده هستند. من به تمام بازیکنانم اطمینان دارم و اطمینان دارم که هواداران خوبی داریم که می‌توانند ما را در کسب نتیجه کمک کنند. امیدوارم بتوانیم نتیجه غافلگیر کننده‌ای کسب کنیم. ما در داخل و خارج از زمین آماده‌ایم.

من هم مثل هواداران می‌خواهم برنده شویم

او درباره هدف استقلال در بازی فردا و نقش بازیکنان با تجربه اظهار کرد: فقط هواداران نمی‌خواهند پیروز باشند بلکه من هم دوست دارم ببرم. نه تنها فردا بلکه همیشه دوست دارم پیروز باشم. ما داخل زمین نمی‌رویم که امیدوار باشیم و خواهش کنیم که بازی صفر – صفر تمام شود. امیدوارم همه تماشاگران وقتی به خانه می‌روند خوشحال باشند اما استقلالی‌ها بیشتر. ما یک گروه از بازیکنان داریم که ژنرال‌های من هستند. ما باید با اعتماد به نفس به زمین برویم و نتیجه بازی را ببینیم.

ما در سطح استقلال بازی می‌کنیم نه تیم ملی آلمان

شفر درباره صحبت برانکو مبنی بر این که استقلال با توجه به آلمانی بودن شفر تهاجمی بازی می‌کند گفت: استقلال یک تیم آلمانی نیست. ما می‌توانیم در سطح خودمان بازی کنیم و نمی‌توانیم همانند تیم ملی آلمان بازی کنیم. ما به زمان نیاز داریم. ما برای برد، به گل نیاز داریم و خیلی فرصت‌ها مانند ضد حمله و کرنر برای گل‌زنی است. ما می‌خواهیم بازیکنان سیستم مدنظر ما را در زمین نشان دهند.

پرسپولیس بهترین تیم ایران است

او درباره صحبت‌های برانکو درباره تجربه سرمربی در دربی گفت: امیدوارم تجربه من به من کمک کند. این دربی در آلمان یا ریودوژانیرو نیست. در این دربی توپ می‌چرخد و تیم باید باور داشته باشد که می‌تواند موفق باشد. پرسپولیس تیم خیلی خوبی است اما باید اشکالاتش را بررسی کنیم. در بازی قبلی بازیکنان ما می‌دانستند که از دفاع راست نساجی می‌توانیم بهتر حمله کنیم. برانکو استراتژی دارد و من هم استراتژی دارم. در پایان تیمی برنده می‌شود که بتواند استراتژی خودش را در زمین پیاده کند. می‌توانم به بازیکنانم بگویم که پرس کنند اما وقتی آماده نباشند نمی‌توان این کار را کرد. الان پرسپولیس بهترین تیم ایران است و ما در مسیر رسیدن به این هدف هستیم.

باید مشکلات خط حمله را برطرف کنیم

سرمربی استقلال درباره ضعف استقلال در خط حمله و خط میانی تیمش گفت: شما به چند بازیکن نیاز دارید که بتواند توپ را خوب منتقل کند و مهاجمی که خوب گل بزند. وقتی هافبک خوب داشته باشید و مهاجم ناتوان باشد کار سخت می‌شود و برعکس. ما سعی می‌کنیم یکسری مشکلات را در خط حمله رفع کنیم ولی در بازی قبلی دو گل ما را مهاجمان ما یعنی قربانی و اسماعیلی زدند.

256 41

پاسخ دهید