طرح استعدادیابی شیرجه برگزار می‎شود/ ۶ ورزشکار، خود را برای قهرمانی آسیا آماده می‎کنند


طرح استعدادیابی شیرجه برگزار می‎شود/ ۶ ورزشکار، خود را برای قهرمانی آسیا آماده می‎کنند


به گزارش خبرورزشی، رضا خیبری با اشاره به کمبودهای رشته شیرجه در ایران،اظهار داشت: شیرجه ایران علاوه بر اینکه در بخش نرم‎افزاری شرایط خوبی ندارد، در بُعد منابع انسانی هم ضعیف است. به این معنا که افراد زیادی به سمت این رشته نمی‎آیند. بر همین اساس برای توسعه و پیشرفت این رشته به دنبال استعدادیابی هستیم.

وی ادامه داد: این طرح استعدادیابی طی روز‌های پنجشنبه و جمعه هفته جاری در استخر دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. کودکان 7 تا 12 سال می‎توانند با مراجعه به این استخر استعداد و توانایی خودشان را در رشته شیرجه به نمایش بگذارند.

سرمربی تیم ملی شیرجه گفت: هدف اصلی ما از این برنامه استعدادیابی، پایه‎سازی قوی در شیرجه کشور است. باید پایه‎های محکمی برای این رشته در کشور ریخته شود تا بتوانیم در رقابت‎های مختلف نتایج خوبی کسب کنیم.

وی در خصوص شرایط تیم‎ ملی شیرجه گفت: 4 ورزشکار رده سنی بزرگسال به نام‎های شهرام نظرپور، مجتبی ولی‌پور، علی شکول و حامد بزمی به همراه دو شیرجه روی رده سنی جوانان به نام‎های محمد دوام و مسعود وکیلی در اردوی تیم ملی حضور دارند. این نفرات خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا که قرار است آبان ماه در ژاپن برگزار شود، آماده می‎کنند.

 

پاسخ دهید