طلسم ناکامی‌های برانکو مقابل قطری‌ها شکسته می‌شود؟

روزنامه خبرورزشی نوشت: برانکو ایوانکوویچ که طلسم ناکامی‌هایش برابر رقبای قطری همچنان پابرجا مانده امشب در حالی شاگردانش را به مصاف لخویا خواهد فرستاد که امیدوار است در آخرین بازی رسمی فصل بتواند علاوه بر پایانی خوش با صعود طلسم ناکامی‌های خود برابر رقبای قطری را نیز بشکند. پرسپولیس هفته قبل در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی چوب بی‌دقتی مهاجمان خود را خورد تا جایی که از روی نقطه پنالتی هم نتوانست دروازه رقیب را باز کند و این تساوی آن‌ها را در مرز ناکامی در آسیا قرار داد.

نمایش سرخپوشان در این دیدار می‌تواند با از بین رفتن ضعف‌های گلزنی زمینه صعود را فراهم کند چون لخویا به غیر از یکی، دو مهره کلیدی از نظر تیمی چیز خاصی نشان نداد. امشب همه نگاه‌ها به مهاجمان پرسپولیس دوخته خواهد شد چون آن‌ها می‌توانند کلید قفل صعود احتمالی به مرحله بعد آسیا باشند، بازیکنانی که همه کار می‌کنند به جز گلزنی!

برانکو خوب می‌داند امشب تیمش در ابتدا باید نمایش محتاطانه‌ای در دستور کار قرار بدهد تا در فرصت مغتنم روی ضدحمله زهر خود را به حریف قطری بریزد. لخویا در آخرین بازی رسمی خود با این نام مسلماً حریف دست و پا بسته‌ای نخواهد بود گرچه در بازی رفت نشان داد در تقابل تاکتیکی و تکنیکی مقابل قهرمان ایران چندان برتر نیست. جمال بلماضی، سرمربی این تیم که برای بالا بردن روحیه تیم ترجیح داد از یوسف العربی، بهترین گلزن خود، بعد از هفته‌ها مصدومیت برای حضور در تمرینات دعوت به عمل آورد، امشب بعید است از این بازیکن بهره ببرد از همین ‌رو به نظر می‌رسد مربی الجزایری همچنان روی توانایی‌های نفراتی مثل نام تائه هی کره‌ای حساب باز کند تا بازیسازی او با ضربه آخر یوسف المساکنی توأم شود. لخویا با تغییر محل میزبانی خود نیز از مشکلات آب و هوایی دوحه فرار کرده بلکه در جاسم بن حمد طعم صعود را بچشد.

چهره‌ها
قاسم برهان، دروازه‌بان سرشناس لخویا، در بازی رفت ستاره بی‌چون و چرای لخویا بود چون هم ضربه پنالتی را مهار کرد هم چندین سیو دیدنی روی هجوم‌های میزبان ایرانی داشت تا با این نمایش در جمع ارزشمندترین بازیکنان هفته آسیا قرار بگیرد. برهان باتجربه و آماده امشب هم می‌تواند مهره‌ای تعیین‌کننده برای قهرمان قطر باشد مگر اینکه مهاجمان پرسپولیس با دقت بیشتری به توپ ضربه بزنند.
مهدی طارمی در بازی رفت یک پنالتی از دست داد و مثل همیشه موقعیت‌های گلزنی خود را نیز به راحتی از دست داد تا چهره اصلی لقب بگیرد. حالا مهاجم ملی‌پوش سرخپوشان با فشارهای اتفاقات بازی رفت در تهران با انگیزه‌ای دو چندان گام به دوحه می‌گذارد تا بازی‌های خوبی که با تیم ملی در این ورزشگاه به نمایش گذاشت را تکرار و زمینه صعود تیمش را فراهم کند.

دور برگشت مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷
سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶، ساعت ۲۳:۳۰
ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه

43503

پاسخ دهید