عبدالرحمن بهترین بازیکن روز اول آسیا

ورزش سه: هافبک ریزنقش تیم العین امارات در دیدار برابر ذوب آهن همانطور که انتظار می رفت نمایش خیره کننده ای داشت و به عنوان بهترین بازیکن روز اول مسابقات انتخاب شد.

تیم ذوب آهن شب گذشته برابر تیم قدرتمند العین امارات فینالیست دور قبل لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت و در شرایطی که ۷۱ درصد مالک توپ و میدان بود، مقابل دفاع منسجم و نمایش درخشان رشید مظاهری راه به جایی نبرد، تا تنها یک امتیاز از دیدار خانگی اش کسب کند.

عمر عبدالرحمن که در میان علاقمندانش به عموری شهرت دارد، روز گذشته به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. البته این تنها عنوانی نبود که در روز اول مسابقات گروهی به بازیکن ریزنقش و تکنیکی تیم ملی امارات رسید؛ عبدالرحمن با ایجاد ۸ شانس گلزنی برای هم تیمی هایش، بالاتر از تمام بازیکنان به عنوان بهترین بازیکن روز اول مسابقات برگزیده شد؛ شانس هایی که با عملکرد خوب خط دفاعی ذوب آهن، بی دقتی مهاجمین و هوشیاری رشید مظاهری به جایی نرسید.

هافبک خلاق العینی‌ها علاوه بر این ۷ بار به دروازه رشید مظاهری شوت زد، که تنها یکبار شوت هایش به چارچوب راه یافت و آن یکبار هم واکنش مظاهری مانع از باز شدن نماینده ایران شد.

بازیکنان تیم العین مقابل ذوب آهن ۶۲۰ بار به یکدیگر پاس دادند، که ۱۰۳ بار آن از طریق عبدالرحمن اتفاق افتاد. دقت پاس های عموری ۶۹.۹ درصد بود و در مجموع ۱۳۵ بار لمس توپ داشت که نشان از توانایی و شایستگی فنی بالای این بازیکن دارد.

عمر عبدالرحمن که بلندی قامت او ۱۷۳ سانتی متر است، بر خلاف چیزی که به نظر می رسد در دیدار برابر ذوب آهن در درگیری های میانه میدان نیز نقشی تعیین کننده داشت و در ۷ درگیری بر سر توپ که با بازیکنان ذوب آهن داشت، ۴ بار برنده این دوئل ها شد.

عبدالرحمن بهترین بازیکن روز اول آسیا
عبدالرحمن بهترین بازیکن روز اول آسیا

پاسخ دهید