عزت‌اللهی، گل سرسبد اردوی روستوف در اسپانیا


عزت‌اللهی، گل سرسبد اردوی روستوف در اسپانیا


يكي از اين جوانان سعيد عزت‌اللهي هافبك كم‌سن و سال ايران است كه با حل مشكلات اداري حضورش در روستوف، در اردوهاي آماده‌سازي زمستاني اين تيم شركت كرد و در همين مدت كوتاه از پيوستن به جمع بازيكنان تيم روسي، به گل سرسبد تيم دوم جدول رده‌بندي روسيه تبديل شد، به خصوص بعد از اردوي دوم در مالاگای اسپانيا كه سرمربي روستوف اهميت بيشتري به اين خريد جديد داد تا رفته رفته نشان دهد روي استفاده از عزت‌اللهي برنامه دارد.

سعيد نيم‌فصل نخست به خاطر مشكلات رقم خورده در صدور ITC از سوي باشگاه اتلتيكومادريد و همچنين ملوان انزلي نتوانست در جمع شاگردان قربان بردي‌اف حضور یابد و با وجود اينكه در تمرينات روستوف حضور نداشت اما با تمرينات اختصاصي و همچنين حضور در اردوهاي تيم ملي و بازي‌هاي انتخابي جام جهاني‌ 2018 روسيه و جام ملت‌هاي آسيا خودش را در فرم مطلوب نگه داشت كه در اين بين بازي‌هاي خوب و درخشان او براي تيم كارلوس كروش هم تأثير فراواني در شرايطش در تيم روسي ايفا كرد.

در روزهاي ابتدايي حضور عزت‌اللهي در اردوي روستوف در كمپ استپونا در مالاگا كمتر كسي فكر مي‌كرد اين جوان ايراني بتواند جاي ثابتي در برنامه‌هاي تاكتيكي قربان بردي‌اف به دست بياورد اما تمرينات خوب، فيزيك بدني مناسب كه شباهت زيادي به فوتباليست‌هاي روس داشت و همچنين درك بالاي تاكتيكي، رفته رفته عزت‌اللهي را به بازيكن محبوب قربان تبديل كرد.

در اولين بازي تداركاتي اردوي دوم روستوف، قربان بردي‌اف تنها براي دقايقي در نيمه دوم به ميدان رفت و بازي خوبي هم برابر قهرمان نروژ انجام داد. بعد از اين بازي بود كه نگاه‌ها به اين ملي‌پوش جوان ايراني تغيير كرد، تا جايي كه سايت باشگاه مصاحبه‌اي اختصاصي با عزت‌اللهي انجام داد و مدعي شد بردي‌اف روي درخشش اين بازيكن به عنوان يك سرمايه حساب ويژه‌اي باز كرده است. در آن مصاحبه عزت‌اللهي با حرف‌هاي كاملاً حرفه‌اي جايگاه خود نزد مديران، مربيان و طرفداران روستوف را مستحكم‌تر از قبل كرد، تا جايي كه فيلم مصاحبه سعيد بيشترين بازديدكننده را در تلويزيون باشگاه داشت. علاوه بر اين، شبكه‌هاي اجتماعي منتسب به باشگاه روستوف هم تا مي‌توانستند تصاوير تلاش‌ها و تمرينات ملي‌پوش ايراني را روي خروجي خود قرار دادند تا عزت‌اللهي به يكباره يكي از بازيكنان مطرح روستوف لقب بگيرد و محبوبيتي در حد و اندازه‌هاي سردار آزمون پيدا كند.

درخشش عزت‌اللهي به بازي دوم روستوف مقابل تيم سوم نروژ كشيده شد تا او زننده گل اول تيمش به استابك نام بگيرد. سايت باشگاه روسي بعد از اين گل و درخشش بازيكن ايراني نوشت: «بازي با استابك زيبا بود كه با گل 20 متري سعيد عزت‌اللهي زيباتر هم شد.

خريد ايراني جديد باشگاه با گل زيباي خود كاري كرد كه هر دو تيم نمايشي تهاجمي‌تر ارائه داده و گويي در يك بازي رسمي به مصاف هم رفته‌اند.» قربان بردي‌اف در اين بازي كه آخرين محك جدي براي شاگردانش قبل از نيم‌فصل دوم ليگ برتر روسيه و مصاف با ساماراس در روز 15 اسفند بود، از اين جوان ايراني در تركيب اصلي‌‌اش سود برد و عزت‌اللهي هم بهترين بهره را از اين فرصت طلايي برد تا به گل سرسبد اردوي تيمش در اسپانيا تبديل شود. با اين تعريف و تمجيدها و مانورهايي كه روستوفي‌ها روي ملي‌پوش ايراني خود داشتند، قطعاً برنامه‌هايي براي استفاده بيشتر از اين بازيكن در نيم‌فصل دوم ليگ برتر روسيه دارند و اين يعني اوج خوشبختي براي سعيد عزت‌اللهي.

پاسخ دهید