فتح‌الله‌زاده: منصوریان بعد از برخورد من ۱۵ امتیاز گرفت!

www.isport.ir


آی اسپورت- علی فتح‌الله‌زاده هر وقت از فوتبال دور است، هر از چند گاهی شایعه بازگشت او به استقلال شنیده می‌شود. او خودش هم این انتظار را می‌کشد تا بار دیگر به استقلال برگردد و افتخاراتش را تکمیل کند. با مدیرعامل سابق آبی‌ها در خصوص شرایط این روزهای خودش و مسائل مختلف دیگر صحبت کردیم و او به سوالات همشهری ورزشی پاسخ داد.

در حال حاضر در فوتبال مسئولیت رسمی ندارید، درست است؟
بله، همین طور است. البته من کارهای خودم را انجام می‌دهم که مطبوعاتی است. الان در استقلال جوان، خودرو ایده‌آل، روزهای زندگی و چند مجله دیگر مسئولیت دارم. در حال نوشتن یک کتاب هم هستم که اسمش باشگاه‌داری مدرن است که به امید خدا خردادماه ۹۶ چاپ خواهد شد.

پس حسابی وضع‌تان خوب است؟
خودتان می‌دانید که رسانه‌های مکتوب به دلیل وجود فضای مجازی افت تیراژ داشته‌اند و این موضوع روی مطبوعات تاثیر گذاشته است. با این حال من معتقدم مردم باز به سمت رسانه‌های مکتوب بازخواهند گشت. به هر حال روزنامه‌ها ممکن است مطالب و تحلیل‌های اختصاصی خودشان را داشته باشند که آنها را در فضای مجازی نمی‌بینیم.

خودتان در فضای مجازی فعال هستید؟
در تلگرام عضو چند گروه هستم و اخبار را دنبال می‌کنم. در اینستاگرام هم عضو هستم.

فکر می‌کنید دوباره به استقلال برگردید؟
من یک بار دیگر به استقلال بازخواهم گشت چون یک کار نیمه تمام دارم. ما در آسیا مقام دومی و سومی را به دست آوردیم و مقام قهرمانی را به دست نیاوردیم. معلوم نیست چه زمانی بیایم ولی اگر آمدم تلاش می‌کنم تا استقلال قهرمان آسیا شود و سپس از این تیم خواهم رفت تا جوان‌ها مدیریت کنند. هر وقت به من نیاز داشتند آمدم و هر وقت گفتند برو رفتم.

مدیریت افتخاری را چطور ارزیابی می‌کنید؟
به نظر من او باید بیشتر در استقلال وقت بگذارد. به عنوان مثال در موضوع بسته شدن پنجره نقل و انتقالات یا پرونده‌ای که در فیفا وجود داشت باید تمرکز و وقت بیشتری می‌گذاشتند. برخی دوستان می‌خواستند بگویند که استقلال به دلیل پرونده‌هایش در آسیا دچار حاشیه شده است ولی دیدید که این باشگاه حتی از برخی از باشگاه‌های شهرستانی پرونده کمتری در فیفا داشت. ما قرار نیست کسی را محکوم کنیم، در ضمن باید بگویم که باشگاه‌ها به دلیل آنکه تلویزیون پولشان را نمی‌دهد با کمبود بودجه روبه‌رو هستند و این اصلا عادلانه نیست.

شما فکر می‌کنید بالاخره یک روز فدراسیون فوتبال جلوی حضور دوربین‌ها را در استادیوم‌ها بگیرد؟
امیدوارم طوری رفتار نکنیم که یک روز پای فیفا به این موضوع باز شود و از خارج به ما دستور بدهند. به هر حال تلویزیون باید پول فوتبال را بدهد و در دنیا ۵۰ درصد درآمد باشگاه‌ها از راه تلویزیون است. امیدوارم مجلس بودجه‌ای را برای صداوسیما تصویب کند تا در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد و در آینده‌ای نزدیک شاهد تعامل فدراسیون و صداوسیما باشیم.

در لیگ امسال چه تیمی قهرمان می‌شود؟
سه تیم بالای جدول شانس دارند ولی به نظر من پرسپولیس شانس اول قهرمانی است.

در مقطعی با علیرضا منصوریان دچار چالش شدید. در این خصوص صحبت می‌کنید؟
به هر حال منصوریان بازیکن من بود و حتی برایش بازی خداحافظی گرفتیم و او را مسئول آکادمی استقلال کردم. از زمانی که با منصوریان برخورد پدرانه کردم استقلال
۱۵ امتیاز گرفت و الان هم قبل و بعد از خیلی از بازی‌ها با هم در تماس هستیم. من فکر می‌کنم اگر موضوعی لازم بود به بچه‌ها یا منصوریان بگویم.

حتما شما موافق هستید که او در استقلال بماند؟
بله، منصوریان در روزهای سخت خودش را نشان داد. من فکر می‌کردم او کم بیاورد ولی نشان داد که مربی توانایی است.

بعد از برد در داربی حتما حسابی برای دوستان پرسپولیسی‌تان کری خواندید؟
دفعه قبل که استقلال باخت آقای غمخوار برای من پیغام فرستاد و کری خواند ولی من بعد از برد استقلال چیزی به او نگفتم.

در مورد اختلاف کی‌روش و برانکو چه صحبتی دارید؟
با توجه به مصاحبه اخیر برانکو که خویشتنداری خودش را نشان داد، حالا خیلی‌ها منتظر پالس مثبت کی‌روش هستند. من امیدوارم این اتفاق رخ دهد و بازیکنان پرسپولیس به تیم ملی دعوت شوند.

پاسخ دهید