فراموشکاری دادکان؛ کابوس پرونده نیکولوفسکی

«دنبال مقصر نیستم اما متأسفانه در این زمینه ضعیف عمل کردیم. اگر باشگاهی یک پرونده انضباطی دارد نباید به آن اجازه حضور در مسابقات را بدهد نه اینکه اجازه دهیم چندین پرونده ایجاد شود و مسئله بغرنج شود تا رکورددار پرونده‌های انضباطی در فیفا شویم. در دوره ما هفت بازیکن تیم ملی خوزستانی بودند. اما همان زمان آبادان خلاف کرد و اجازه ندادند بالا بیاید.»

انتقادات امروز محمد دادکان از پرونده‌های تیم‌های ایرانی در فیفا، حرف‌های درستی بود اما بر خلاف تصور رئیس سابق فدراسیون، در دوران ریاست او هم اوضاع زیاد تفاوتی با امروز نداشت. دادکان ادعا کرده نباید به باشگاه‌های بدهکار اجازه حضور در مسابقات داده شود و در دوران ریاستش، قانون حرف اول را زده است. مرور یکی از پرونده‌های حساس پرسپولیس در این دوران، این ادعا را کاملا نقض می‌کند.

پرسپولیس در دوران ریاست دادکان بر فدراسیون، با بگوویچ، ساشا ایلیچ و یان نیکولوفسکی قرارداد بست و پول هیچکدام از آن‌ها را نداد. سه پرونده دردسرساز، که پرسپولیس را تا آستانه کسر 6 امتیاز جلو برده بود. پرسپولیس در لیگ پنجم، اوضاع خوبی نداشت و کسر 6 امتیاز می‌توانست این تیم را در خطر سقوط قرار دهد. پس از رفتن دادکان از فدراسیون، سر انجام انصاری‌فرد آذرماه سال 85 توانست پرونده نیکولوفسکی که در آستانه کسر امتیاز قرار داشت را ببندد و پرونده ایلیچ و بگوویچ هم در سال‌های آینده بسته شد. موضوعی که یادآوری آن به دادکان، باعث می‌شود بین انتقاداتش از اوضاع بد فعلی فدراسیون، حداقل گذشته را فراموش نکند.

251 41

پاسخ دهید