فرکی: راحت‌ترین راه برای حضور در جام‌جهانی پیش رویمان است


فرکی: راحت‌ترین راه برای حضور در جام‌جهانی پیش رویمان است


بازی پرسپولیس و سایپا جنبه دوستانه دارد یا دنبال جبران باخت بازی اول لیگ هستید؟
بعد از تعطیلی لیگ تمرینات را پیگیری کردیم؛ چند جلسه‌ای تمرینات پرفشار داشتیم و حالا هم در مرحله تاکتیکی و هماهنگی بیشتر قرار داریم. بازی با صدرنشین لیگ در ورزشگاه خانگی پرسپولیس تمرینِ بازی پنجم سایپا در لیگ مقابل فولاد در خوزستان به شمار می‌رود و قطعاً اولویت ما در بازی بدون امتیاز امروز انجام برنامه‌های تاکتیکی‌مان است و در وهله دوم پیروزی مقابل این تیم بزرگ شیرین است و الان که این سؤال را مطرح کردید جذاب است که بگویم دوست دارم سایپا با پیروزی در بازی دوستانه نشان بدهد می‌توانست بازنده بازی اول خود در لیگ نباشد.

این را هم باید در نظر بگیریم پرسپولیس چند بازیکن در اردوی تیم ملی دارد.
بله و ما فقط یک نماینده به اسم مهدی ترابی در اردوی تیم ملی داریم البته یادمان باشد تیم‌هایی نظیر پرسپولیس و استقلال به چند بازیکن متکی نیستند، آنها مردم را دارند که بزرگترین سرمایه محسوب می‌شود و به همین علت در تمام سالیان گذشته ده‌ها و صدها بازیکن به این تیم‌ها رفت و آمد داشته‌اند و با نبودن این نفرات ذره‌ای از بزرگی این دو تیم مردمی کم نشده است.

اولین بازی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی روسیه برابر تیم قطر است شما که سال‌های زیادی بازیکن و مربی تیم ملی بوده‌اید در خصوص این بازی چه نظری دارید؟
خوشبختانه این روزها حمایت از تیم ملی بالا رفته و به خوبی احساس می‌شود که دولت، مردم و رسانه‌ها از تیم ایران حمایت می‌کنند و بقیه کار به خود مربیان و بازیکنان بستگی دارد. قطر در اکثر بازی‌هایش برابر ایران تیم مغلوب میدان بوده و در یکی، دو بازی هم ما مغلوب غرور و اشتباهات خودمان شدیم وگرنه آنها نمی‌توانند مقابل فوتبال ایران قد علم کنند ولی به صورت کلی بازی اول این مسابقات اهمیت خاصی دارد و می‌تواند در روند مسابقات و بازی‌های آینده تأثیر بگذارد و اعضای تیم ملی به این موضوع واقف هستند و ان‌شاءا… با کسب یک پیروزی دلچسب شروع خوبی در این گروه خواهند داشت.

علی پروین اعتقاد دارد این تیم راحت‌ترین صعود را در مقایسه با دهه‌های اخیر به جام جهانی خواهد داشت، شما چه عقیده‌ای دارید؟
روی کاغذ شرایط برای صعود تیم ملی به جام جهانی راحت‌تر از همیشه است اما فوتبال روی کاغذ نیست و مستطیل سبز و عملکرد بازیکنان همه چیز را مشخص می‌کند و به همین دلیل همیشه می‌گویند فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. بنده هم معتقدم این بار راحت‌ترین راه را برای حضور در جام جهانی پیش رو داریم به شرط اینکه خودمان اشتباه نکنیم و در واقع بزرگترین خطر از جانب خودمان است و باید بتوانیم آن را به بزرگترین فرصت تبدیل کنیم. حضور ایران در جام جهانی باعث افتخار همه ماست و باعث پویایی کل فوتبال کشور می‌شود.

پاسخ دهید