فنونی‌زاده: نقطه قوت ما تماشاگران هستند


فنونی‌زاده: نقطه قوت ما تماشاگران هستند


آیا تیم ملی می‌تواند قطر را شکست دهد؟
نقطه قوت ما تماشاگران‌مان هستند. قطر کلی بازیکن اروپایی و برزیلی دارد. آنها خیلی قوی شده‌اند و بازی با قطر زیاد هم آسان نیست. مربی بزرگی هم دارند و از لحاظ فنی چیزی کمتر از تیم ما ندارند. با این وجود اگر ۸۰ هزار نفر به ورزشگاه بروند و حامی تیم ملی باشند، ما قطر را شکست می‌دهیم.

بازی با قطر جنگ کدام بازیکنان است؟
جنگ تجربه است. بازیکنان باتجربه‌ای چون تیموریان، سیدجلال حسینی و دژاگه باید بچه‌ها را جمع و جور کنند و روحیه تیمی را بالاتر ببرند. نقطه قوت ما خط هافبک است. باید بازی‌سازی از ما شروع شود و این‌که بخواهیم از همان دقیقه اول بازی فقط حمله کنیم اشتباه است و باید مراقب بازیکنان قطر بود.

تیم ملی باید با چه سیستمی مقابل قطر بازی کند؟
باید با دو مهاجم بازی کنیم. کی‌روش عاشق بازی با تک‌مهاجم است و مقابل قطر این تاکتیک جواب نخواهد داد. خدا کند تیم با دو مهاجم وارد بازی شود.

خود شما سابقه بازی مقابل قطر را دارید؟
بله من دو بار با تیم ملی مقابل قطر بازی کردم که در هر دو بازی برنده شدیم.

آیا خاطره خاصی از بازی با قطر دارید؟
سال ۱۹۸۸ بود که در جام ملت‌های آسیا (افتتاحیه) با قطر رو در رو شدیم. دقیقه ۴ یا ۵ بود که زرینچه سانتر خوبی انجام داد و من با این قد بلندم به هوا پریدم و گفتم ضربه‌ای به توپ می‌زنم که توپ پاره شود. درست زمانی که می‌خواستم با سر ضربه بزنم ناگهان کریم باوی به هوا پرید و یک سر و گردن بالاتر از من چنان ضربه‌ای زد که توپ به تور چسبید. او زودتر از من توپ را زد و جوری پریده بود که من با این قد بلندم نتوانستم به توپ برسم! گل دوم را هم پیوس دقیقه ۹۰ زد و قطر را با دو گل بردیم.

پاسخ دهید