قوچان‌نژاد جانشین آزمون در خط حمله تیم ملی ایران

روزنامه خبرورزشی نوشت: کره‌ای‌ها در عین حال که از غیبت ستاره سرشناس حاضر در لیگ برتر روسیه به عنوان خوش‌شانسی نام می‌برند، به همان اندازه هم از غیبت سردار ابراز نگرانی می‌کنند چون جانشین آزمون را مهاجمی خطرناک‌تر و در عین حال کابوس‌وارتر برای کره معرفی کرده و از بازگشت رضا قوچان‌نژاد به ترکیب اصلی ایران خبر دادند.

سایت Hankok Daily در گزارشی پیرامون تغییرات ایران نسبت به آخرین سفری که به کره‌جنوبی داشت، نوشت: «کارلوس کی‌روش مدعی شده تیم فعلی از تمام تیم‌های قبلی ایران که مقابل کره به میدان رفته، قوی‌تر و تاکتیک‌پذیرتر است. ادعایی که با نگاهی به فهرست نفرات این تیم، کاملاً درست نشان می‌دهد چون ایران با کلکسیونی از بازیکنان جوان و مستعد بی‌جهت به تیم اول قاره آسیا تبدیل نشده است. شاید اگر هر تیم دیگری بود و می‌دید مهاجم و گلزن اول را به دلیل محرومیت و مصدومیت در اختیار ندارد، با نگرانی به آن نگاه می‌کرد اما حتی غیبت سردار آزمون، بهترین گلزن ایران هم کی‌روش را نگران نکرده چون او برای پرکردن جای خالی این بازیکن گزینه‌ای در اختیار دارد که نام او برای کره‌ای‌ها یادآور خاطرات تلخ و کابوس‌آور اولسان در دور مقدماتی جام جهانی‌ ۲۰۱۴ برزیل است. مهاجمی که با گل خود روی اشتباه مدافع کره باعث شد کی‌روش با مشت‌های گره کرده جنگ‌های روانی را از چوی کانگ هی و شاگردانش ببرد و به عنوان تیم اول به برزیل برسد».

رسانه‌های کره در حالی از بازگشت گوچی به ترکیب اصلی ایران به عنوان تک‌مهاجم در بازی عصر فردا نام می‌برند که این بازیکن در چهار سال بعد از جام جهانی‌ ۲۰۱۴ برزیل به انتخاب دوم کی‌روش پرتغالی در خط حمله ایران تبدیل شد و همواره به عنوان مهاجم جانشین به میدان رفت. ستاره این روزهای هیرنوین هلند که در میان طرفداران کره‌ای چندان محبوبیتی ندارد و هر‌گاه نام او به میان می‌‌آید، خاطرات تلخی برای آن‌ها تداعی می‌شود، دوباره به کابوسی عجیب برای طرفداران کره تبدیل شده است چون با انگیزه‌ای که او برای پرکردن جای خالی سردار و تکرار درخشش چهار سال قبل دارد، هیچ بعید نیست دوباره شاهد گلزنی‌های او در سئول باشیم. نکته‌ای که نویسنده Hankok Daily به آن اشاره و به مدافعان کره برای مهار او هشدار داد. «رضا قوچان‌نژاد ملقب به گوچی در لیگ هلند درخشان ظاهر شد و فصل قبل با ۱۹ گل توانست رتبه سوم برترین گلزنان را به خود اختصاص بدهد. او در نهایت آمادگی حالا انتخاب اول کی‌روش برای خط حمله است و غفلت از او می‌تواند تاوان سنگینی برای کره داشته باشد از همین‌رو شین تائه یونگ و مدافعان تیم باید حسابی مراقب او باشند».

در بخش پایانی گزارش سایت Hankok Daily آمده است: سرمربی پرتغالی ایران علاوه بر قوچان‌نژاد بازیکنان دیگری نیز در خط حمله خود دارد که می‌توانند میزبان را سورپرایز کنند از جمله کریم انصاری‌فرد مهاجم المپیاکوس، مهدی طارمی یکی از بهترین گلزنان ایرانی لیگ قهرمانان آسیا از پرسپولیس و حتی سامان قدوس ملی‌پوش جدید فوتبال ایران و بازیکنی دوملیتی از سوئد که برای اولین بار پیراهن تیم ملی را در سئول برتن خواهد کرد.

43503

پاسخ دهید