لاس‌پالماس صدرنشین لالیگا بعد از 38 سال


لاس‌پالماس صدرنشین لالیگا بعد از 38 سال


به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ در پايان هفته دوم رقابت‌هاي لاليگا، اتفاق جالب و عجيبي رخ داده‌؛ صدرنشيني لاس‌پالماس در جدول ليگ اسپانيا.
لاس‌پالماس در بازي هفته اول خود در لاليگا موفق شد در ديداري خارج از خانه و سخت در ورزشگاه مستايا با نتيجه 4 بر 2 والنسيا را شكست دهد كه برد قاطعانه و دور از انتظاري براي تيم نه چندان قدرتمند لاليگا بود.

آنها در هفته دوم و در ديداري خانگي مقابل گرانادا به ميدان رفتند و دومين پيروزي قاطع اين فصل‌شان را در خانه و با نتيجه 5 بر يك رقم زدند تا در پايان هفته دوم لاليگا با 2 برد و كسب هر 6 امتياز كامل و 9 گل زده و 3 گل خورده و تفاصل گل 6، در صدر جدول لاليگا قرار بگيرند. البته بارسلونا و رئال هم 6 امتيازي هستند ولي آبي‌واناري‌ها تفاضل گل 5 را مقابل نام‌شان مي‌بينند و رئال با تفاضل گل 4 در رده سوم جدول قرار گرفته. اين سه تيم تنها تيم‌هايي هستند كه در هر دو هفته به پيروزي رسيده و حداكثر امتيازات ممكن را كسب كرده‌اند و سويا، دپورتيوو، خيخون و لگانس با يك برد و يك تساوي كار را دنبال كرده و در رده‌هاي چهارم تا هفتم جدول تكيه زده‌اند.

آخرين باري كه تيم لاس‌پالماس صدرنشيني در جدول لاليگا را تجربه كرده بود به سال 1978 برمي‌گردد. در آن زمان ميگل مونيس هدايت لاس‌پالماس را بر عهده داشت و تيمش در هفته سوم لاليگا و بعد از برد مقابل والنسيا، در صدر جدول قرار گرفت. در پايان بازي يك‌شنبه شب لاس‌پالماس، ال زار، گلزن اصلي اين تيم به خبرنگاران گفت: «بايد از لحظاتي كه در آن قرار داريم لذت ببريم.» بيگاس هم در اين باره گفت: «ما خوشحاليم ولي مي‌دانيم كه رقابت‌هاي لاليگا، رقابتي طولاني است.»

بدون هيچ ترديدي، صدرنشيني در لاليگا حتي براي يك هفته هم كه شده براي تيم كوچكي مثل لاس‌پالماس، طعم خيلي شيريني دارد. آنها دومين فصل حضورشان در رقابت‌هاي لاليگا بعد از 13 سال دوري از ليگ دسته اول اسپانيا را تجربه مي‌كنند و فصل گذشته را در رده يازدهم جدول به پايان رساندند. لاس‌پالماس در پايان فصل 2002-2001، در رده هجدهم جدول لاليگا قرار گرفت و به دسته دوم فوتبال اسپانيا سقوط كرد. بعد از دو فصل حضور در اين دسته، به دسته سوم سقوط كرد. در فصل 2007-2006 دوباره به رقابت‌هاي دسته دوم بازگشت و در پايان فصل 2015-2014 با قرار گرفتن در رده چهارم، توانست دوباره به رقابت‌هاي اصلي لاليگا بازگردد.پاسخ دهید