ماشین‌سازی – مس کرمان، بازی 6 امتیازی


ماشین‌سازی – مس کرمان، بازی 6 امتیازی


پيكان اين هفته در خانه گل‌گهر به ميدان مي‌‌آيد و به نظر مي‌رسد روز سختي را پيش‌رو خواهد داشت. به اين دليل كه گل‌گهر به منطقه خطر نزديك است و مي‌كوشد با پيروزي در اين ديدار خيال خويش را از بابت بقا در جدول بازي‌ها راحت كند. گل‌گهري‌ها از نظر ذهني هم آماده پيروزي در اين بازي بزرگ هستند، به اين خاطر كه در آخرين ديدار خانگي سه گل به تيم صنعت‌نفت آبادان زده بودند.

خونه به خونه تيم دوم جدول براي تثبيت جايگاه خود در رده دوم جدول بايد در خانه تيم آلومينيوم هرمزگان پيروز شود. نتيجه‌اي غير از اين مي‌تواند به قيمت از دست دادن جايگاه دوم جدول تمام شود، به خصوص كه فاصله اين تيم با تيم سوم جدول يعني فجر‌سپاسي كم است. بايد به اين نكته اشاره كرد بازي با تيم آلومينيوم هرمزگان از جمله بازي‌هاي سختي است كه در انتظار تيم خونه به خونه است به اين دليل كه حريف در آستانه صعود است و چيزي براي از دست دادن ندارد.

آلومينيوم هرمزگان مي‌‌آيد كه با همه توان سه امتياز اين بازي را از آن خود كند. فجر‌سپاسي هم كه با همه نداري‌ها و با چنگ و دندان در جمع مدعيان صعود باقي ماند، براي از دست ندادن اين موقعيت چاره‌اي ندارد كه امروز مصاف با نفت مسجدسليمان را با پيروزي پشت ‌سر بگذارد، در غير اين‌ صورت مس كرمان مترصد فرصت است تا با عبور از سد ماشين‌سازي دوباره مدعي صعود شود. البته بايد به اين نكته اشاره كرد مس كرمان بازي آساني را پيش‌رو ندارد چون ماشين‌سازي هم بخت خوبي براي پيوستن به جمع مدعيان دارد و اگر در اين بازي پيروز از ميدان خارج شود، آن‌وقت مي‌تواند با آينده‌اي بهتر مواجه شود. به نوعي مي‌شود گفت اين بازي براي دو تيم 3 امتياز نه بلكه 6 امتياز ارزش دارد.

نتيجه مساوي در اين ديدار به درد هيچ‌يك از دو تيم به خصوص ماشين‌سازي نمي‌خورد اما پيروزي در اين ديدار مي‌تواند كمك‌حال هر دو تيم براي صعود به ليگ برتر باشد. در هفته‌هاي پيش‌رو برخي از تيم‌هاي شاخص از جمله نساجي مازندران و صنعت‌نفت آبادان بايد براي دفاع از اعتبار و حيثيت خود بجنگند. همچنين پاس و داماش گيلان كه به شهر باران تغيير نام داده، بايد مراقب باشند كه به دسته پايين‌تر سقوط نكنند. گفتني است با سقوط 5 تيم به دسته پايين‌تر و سقوط سه تيم از دسته پايين‌تر به ليگ يك، فصل آينده دسته اول 18 تيمي مي‌شود.

پاسخ دهید