مجیدی باید از پایه‌ها شروع کند


مجیدی باید از پایه‌ها شروع کند


مجیدی نپذیرفت جانشین پرویز مظلومی شود! مجیدی، آلترناتیو منصوریان!
درباره فرهاد مجیدی گاهی شایعاتی مطرح می‌شود که حیرت‌انگیز است و شاید خودش هم قبول داشته باشد این شایعات به مذاق نوجوانان و جوانان احساسی استقلالی خوش می‌آید اما به واقع به ضرر شماره ۷ بازنشسته آبی‌ها تمام می‌شود. مگر می‌شود یک راننده خودرو بخواهد داخل کابین خلبان و پشت فرمان هواپیما بنشیند؟
مربیگری در همه جای دنیا شغلی بسیار سخت و نیازمند فاکتورهای زیادی است که ساده‌ترین فاکتور، دریافت مدارک لازم مربیگری است، جمع و جور کردن ۲۵ تا ۳۰ بازیکن با افکار متفاوت، تمرین دادن یک تیم، ارنج کردن و… هم یکی دیگر از فاکتورهای اولیه مربیگری به شمار می‌رود.
فرهاد مجیدی شاید چند سال آینده بتواند گزینه مربیگری در استقلال باشد اما در مقطع کنونی طرح شایعه حضور او روی نیمکت مظلومی و منصوریان فقط بازی با افکار هواداران جوان این تیم بزرگ است.
فرهاد در این ماه‌ها می‌توانست در کلاس‌های مربیگری شرکت کند و پس از رایزنی با مدیریت استقلال فعالیتش را از تیم‌های پایه‌ای این باشگاه آغاز کند و به مرور صاحب تجربه شود. مهدی پاشازاده هم بازیکن قدیمی استقلال بود که در زمان بازیگری سوابق درخشان‌تری از فرهاد به دست آورد، از حضور در جام جهانی و تیم منتخب جهان گرفته تا بازی در بایرلورکوزن، راپیدوین و… اما بعد از آویختن کفش‌ها از تیم‌های معمولی کارش را شروع کرد و در ۴ سال پیاپی ۴ تیم را از ۴ استان، از لیگ دسته دوم به لیگ دسته اول رهنمون ساخت و امسال تازه در لیگ دسته اول مشغول فعالیت شده تا بعدها به نیمکت تیم‌های لیگ برتری و در صورت موفقیت به نیمکت تیمی نظیر استقلال نزدیک شود. پس اگر قرار بود پاشازاده هم به رزومه بازیگری یا… تکیه کند باید زودتر از مجیدی به نیمکت مظلومی و منصوریان چشم می‌دوخت.

پاسخ دهید