مدال نقره مسابقات گرندپری بر گردن فرزان عاشورزاده

مرحله فینال مسابقات گرندپری 2017 با حضور 16 تکواندوکار برتر (هر وزن دو نماینده از هر کشور) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده از ساعت 12:30 امروز (شنبه – 11 آذرماه) به وقت تهران در سالن «تریچویله» “آبیجان” ساحل عاج آغاز و فردا به پایان می‌رسد. 

امروز (شنبه) و در روز نخست این رقابت‌ها، پیکارهای اوزان 58- و 80- کیلوگرم مردان و 49- و 67+ کیلوگرم زنان برگزار می‌شود که آرمین هادی‌پور و فرزان عاشورزاده در این روز نمایندگان ایران هستند. آرمین در نخستین دیدار برابر نماینده استرالیا نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. فرزان عاشورزاده دیگر نماینده کشورمان در این وزن که به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کرده بود با واگذاری نتیجه به نماینده کره‌جنوبی بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

هوگوپوش وزن اول المپیکی کشورمان در نخستین مبارزه برابر «مکس کاتر» تکواندوکار میدان دیده انگلیسی قرار گرفت و در نهایت موفق شد مقتدرانه و با نتیجه 28 بر 12 به برتری برسد، در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز «صفوان خلیل» نماینده میدان دیده استرالیا که از سال 2002 تاکنون حضور در میادین بسیاری را تجربه کرده و مدال های بسیاری را بدست آورده را با نتیجه 7 بر 6 شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کرد.

نماینده وزن 58- کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی و برای راهیابی به فینال نیز «میخائیل آرتومونو» از روسیه نایب قهرمان جهان 2017 و قهرمان گرندپری لندن 2017 را با نتیجه 11 بر 7 شکست داد. فرزان در فینال رو در روی «تای هون کیم» از کره‌جنوبی دارنده مدال برنز المپیک ریو 2016 و قهرمان جهان 2017 قرار گرفت و با نتیجه 14 بر 2 عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابت ها را به نام خود زد.

فرزان هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی، علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بدنساز است.

مسابقات فینال گرندپری G8 است و به نفر اول هر وزن 80 امتیاز، نفر دوم 48 امتیاز و نفر سوم 28.8 امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ تعلق می‌گیرد. 

 

251 41

پاسخ دهید